תיעוד ממצלמות הגוף של השוטרים - שנטען שעצרו צעירה באלימות

תושבת ראשל"צ העלתה לרשתות החברתיות סרטון שבו לטענתה שוטרים נוהגים בה באלימות. הפוסט הפך לוויראלי במהרה, אך הצילומים שהגיעו לידי חדשות 13 - מראים מציאות אחרת

זמן צפייה: 03:07

תושבת ראשון לציון העלתה אתמול לרשת סרטון שהפך לוויראלי, ובו שוטרים שלטענתה נוהגים בה באלימות. תיעוד מצלמות הגוף של השוטרים מהתקרית שהגיע לידי חדשות 13 - מגלה מציאות אחרת. הפוסט של הצעירה, ובו סרטון דרמטי, צבר במהירות יותר מ-100,000 צפיות וגרר עשרות תגובות. הסרטון שצולם בטלפון נייד מתעד לכאורה אלימות קשה שהופעלה על הצעירה מצד שוטרים שניגשו אליה.

ד', הנהגת שטוענת כי שהותקפה באלימות ע"י השוטרים, סיפרה כי "הוא חזר ואמר שהוא ייקח אותי לתחנה ושאני אהיה כל הלילה בתחנה. הזזתי את היד שלו ממני. ברגע שהזזתי את היד, הוא קרא לזה 'תקיפת שוטר'. הוא נתן לי בעיטה בבטן, קרא אחרי זה לשוטר השני ושניהם קיפלו אותי ואני רק צעקתי, צעקתי לאנשים שיעזרו, שיצלמו, שיעשו משהו". לידי חדשות 13 הגיע תיעוד מצלמות הגוף של השוטרים שהיו באותו אירוע.

שוטר עוצר צעירה
שוטר עוצר צעירה | צילום: חדשות 13

התקרית הייתה בלילה שבין שבת ליום ראשון. שוטרי הסיור של משטרת ראשון לציון הבחינו ברכב שנוסע במהירות מופרזת והחלו לעקוב אחריו. כעבור זמן קצר איתרו אותו חונה כאשר חלקו על הכביש וחלקו חוסם כלי רכב אחרים. השוטרים ניגשו לרכב, הבחינו בצעירה שישבה במושב שליד הנהג וביקשו ממנה להזדהות. הנהגת מסרבת למסור את פרטי הזהות שלה, ובהמשך מאיימת עליו באופן מרומז: "אם אני מגיעה לתחנה הזאת, אני נשבעת שאתה תשלם על זה". לאחר כמה דקות השוטרים מזהים אותה במסוף של המשטרה ומבקשים לרשום לה דוח.

תוך רגעים זה הופך לוויכוח אלים, כאשר במהלכו הצעירה סירבה להמתין לקבלת הדוח וניסתה לנוס ממקום האירוע, צעקה על השוטר וקיללה אותו – תמונות שונות מאלה שנתפסו בעדשת המצלמה של חברתה של הצעירה, והועלו לרשתות החברתיות. השוטר שביצע את המעצר שוקל כעת לתבוע את הצעירה ואת אמה על תקיפה והעלבת עובד ציבור.