הותר לפרסום: נעצר חשוד ברצח דורון שוסטר לפני ארבע שנים

המשטרה עצרה אדם בחשד לרצח איש הליכוד בעל החובות הגבוהים, שנורה למוות ב-2016 בפתח ביתו בראשון לציון. היורה נמלט, ועד כה המניע לרצח וזהותו של המחסל לא היו ידועים

זמן צפייה: 12:54

המשטרה עצרה חשוד ברצח איש הליכוד דורון שוסטר, שנורה למוות ב-2016 - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. היורה נמלט לאחר המעשה, ועד כה זהותו והמניע למעשה לא היו ידועים. תעלומת הרצח סוקרה בסדרת הכתבות "ללא קצה חוט" בחדשות 13.

ביום ראשון אחד במארס 2016, אופנוען לבוש שחור הגיע למגרש החניה בביתו של שוסטר בראשון לציון. כמה דקות לאחר מכן הטלפון של שוסטר צלצל - ופיתה אותו לצאת. ארבע יריות נשמעו ושוסטר התמוטט. היורה נמלט, ועד היום המניע לרצח וזהותו של המחסל לא היו ידועים.

עוד בחדשות 13:

נתניהו וגנץ נפגשים עם שגריר ארה"ב: דנים בסוגיית הסיפוח

המשטרה חוקרת מות מטופל בביה"ח רמב"ם: "אשת צוות חרגה מסמכותה"

"ביצע עבירת מין וצילם": צעיר מואשם באונס בת ה-13 ברמת השרון

דורון שוסטר, נרצח בשנת 2016 והרצח טרם פוענח
דורון שוסטר, נרצח בשנת 2016 והרצח טרם פוענח | צילום: חדשות 13

סנ"צ גלעד בהט, ראש מדור חקירות במטה הארצי של המשטרה, הסביר על המורכבות שבחקירת מקרה הרצח: "כשאתה מגיע לזירה שבה יש גופה, לצערנו הרב הקורבן לא יכול לדבר. לכן אתה חייב לנסות לראות אילו ממצאים יש בזירה שיוכלו לדבר איתך ולספר מה קרה בשעת האירוע". לדבריו, "זה האתגר הגדול של כל חוקר - לקחת את פיסות המידע ולחבר אותן כמו חתיכות של פאזל – לגלות מי עשה את זה".

דורון שוסטר התאים לביטוי הכל בו ויד כל בו. בעלי המסעדה "אידי דגים" שאליה היה הנרצח מגיע בקביעות, אידי ישראלוביץ' - סיפר על דמותו: "הוא היה כוחני ומצד שני אוהב צחוקים. הוא היה מארח מנהלי בנקים, אלופים בצה"ל, שרים, אנשי עסקים מהרמה הכי גבוהה – ומצד שני פתאום היה נראה לך כמו אחד כזה מהשכונה". לדבריו, "כל השנים הוא החזיק יאכטות ונהג במרצדס מפוארת – הכול היה נראה בסדר, אבל משהו לא היה בסדר".

דורון שוסטר, נרצח בשנת 2016 והרצח טרם פוענח
דורון שוסטר, נרצח בשנת 2012 והרצח טרם פוענח | צילום: חדשות 13

מנחם גלילי, מנהל המקומון "השבוע באשדוד" סיפר כי במקרה של שוסטר, העסקים המפוקפקים שניהל היו במטמנת הזבל "שריג" באזור כפר דרום: "המטמנה נולדה בחטא. הוא חפר בורות בשטח חקלאי, ואת האדמה מכרו ועשו ממנה גשרים עיליים". לדבריו, "היו לו שותפים לא הכי נחמדים בעולם - הוא התחבר עם כאלה אנשים". לפי גלילי, במטמנה נקברו סודות רבים של שוסטר – כמו סכסוך עם בעלי הקרקע, גורמים עבריינים, ותביעות על מילונים עם אחד משותפיו לשעבר במטמנה. "עם הפה הגדול שלו הוא כנראה התעסק עם אנשים – ולדעתי זה הרגיז מישהו", סיפר.

לאורך השנים שוסטר היה בעלים של ספינות כמו ה-"מג'יק ואן" וה-"ריו", שבה מינה כיושב ראש דריקטוריון את השר צחי הנגבי ואת ניר חפץ. לטענתו של ישראלוביץ', ספינות אלה היו הפכו לספינות הימורים כאשר היו יוצאות מהמים הטריטוריאליים של ישראל. שוסטר אמנם נהג להתחבר לאנשים בעלי השפעה – אך רק השר הנגבי הסכים לספר על דורון שוסטר מתקופתו בליכוד: "כשעזבתי את הכנסת הוא ביקש ממני להיות יושב ראש הדירקטוריון של החברה שלו. התקשרו אליי הרבה אנשים והזהירו אותי מפניי זה – ומיד נתתי הודעה ואמרתי שאני מוותר על התענוג", סיפר.

נראה כי הכול בחייו של שוסטר הסתדר – אך דווקא בשנה האחרונה בחייו משהו החל לשקוע בנמל הביתי – נמל אשדוד. עסקת ה-"ריו" נכשלה, וסיבכה אותו בחובות. לפי חשיפת חדשות 13 - שבוע לאחר הרצח של שוסטר הוזמנו מספר אנשים שהכירו אותו לווילה ויקרתית באזור המרכז. שם, על פי העדויות, נפתח בקבוק שמפניה יקר – ונאמר למוזמנים כי הגיע זמן לחגוג. אולם נדמה כי דווקא בגלל כמות העדים במקרה, ובגלל העולמות שונים שבהם היה מסובך - עד היום לא היה קצה חוט בנוגע לפתירת מקרה הרצח של דורון שוסטר.