בשיתוף ה-FBI: ישראלים נעצרו בחשד שהפנו גולשים לרכישה בדארקנט

תושב תל אביב בן 35 ותושב אשדוד בן 34 חשודים כי ניהלו אתר שאפשר גישה לקנייה בלתי חוקית ברשת האפלה והרוויחו ממנו מיליוני דולרים. זאת, במסגרת מבצע בין-לאומי

רשת אפלה - אילוסטרציה
רשת אפלה - אילוסטרציה | צילום: getty images

שני ישראלים, תושב תל אביב בן 35 ותושב אשדוד בן 34, נעצרו אמש (שני) בחשד שהפעילו את האתר "Deepdotweb" שמאפשר גישה לסחר בנשק ובסמים ברשת הדארקנט, שממנו הרוויחו מיליוני דולרים. זאת, במסגרת מבצע בין-לאומי של ה-FBI בשיתוף עם הרשויות בישראל. כמו כן, חשודים בפרשה נעצרו גם בצרפת, בגרמניה, בהולנד ובברזיל.

נוסף על כך, השניים חשודים כי השתמשו בשיווק שותפים, וכחלק ממנו הכניסו לאתרם הפניות למכירות בדארקנט. כיוון שהמנהלים הרוויחו על כל מכירה שבוצעה דרכם, הם צברו מיליוני דולרים - שאותם קיבלו בביטקוין.

רשת אפלה - אילוסטרציה | צילום: getty images

בתוך כך, בשבוע שעבר נעצרו שלושה אזרחי גרמניה - טיבו לוסה, ג'ונתן קאלה וקלאוס מרטין, בחשד שניהלו פלטפורמה ענקית ברשת הדארקנט – כך פורסם בכלי תקשורת מקומיים. על פי המשטרה הגרמנית, "שוק וול סטריט" שאותו ניהלו לפי החשד, היא אחת מרשתות הפשע המקוונות הגדולות בעולם. 1.15 מיליון בני אדם השתמשו בפלטפורמה, מהם כ-5,400 מוכרים.

על פי החשד, השלושה מכרו באמצעות הפלטפורמה סמים קשים בהם קוקאין והרואין, וכן תוכנות בלתי חוקיות ומסמכים מזויפים. השלושה גבו עמלה של 6%-2%, אותה שילמו הלקוחות באמצעות מטבעות וירטואליים.

הרשויות המקומיות החרימו את השרת של הרשת וכוננים קשיחים. נוסף על כך, נמצאו 550 אלף אירו במזומן. במקביל, המשטרה בארה"ב עצרה שני סוחרי סמים בלוס אנג'לס שעל פי החשד קשורים לפרשה, והחרימה להם מיליון דולר במזומן, נשק וסמים.

הרשויות בגרמניה חקרו את הפרשה, יחד עם חוקרים ממדינות נוספות, החל מחודש מארס. לפני כמה ימים החקירה הפכה גלויה והחשודים נעצרו. המשטרה המקומית מסרה כי היה נראה שהשלושה תכננו להסתתר.