חנינת דנקנר: ריבלין לא יקבל החלטה בנושא עד תום טיפול הרשויות

לאחר ששר המשפטים חתם על בקשת איש העסקים, שמרצה עונש מאסר בגין חלקו בפרשת הרצת מניות, בית הנשיא הודיע שהחלטה על כך תתקבל רק לאחר הטיפול בפרשה החדשה - שבמסגרתה הועבר לכלא אחר

זמן צפייה: 01:05

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הודיע היום (ראשון) כי יקבל את החלטתו בנוגע לחנינת איש העסקים נוחי דנקנר רק לאחר סיום רשויות האכיפה בטיפול בעניינו, בנוגע לפרשה החדשה שבגללה הועבר לכלא אחר. כך נמסר על ידי דוברות בית הנשיא.

כזכור, בשבוע שעבר חתם שר המשפטים אמיר אוחנה על בקשת החנינה שהגיש דנקנר, המרצה עונש מאסר על חלקו בפרשת הרצת מניות.

מוקדם יותר בשבוע שעבר הועבר דנקנר מכלא מעשיהו לכלא ניצן, לאגף מיוחד שבו נמצאים אסירים מאוימים. זאת, לאחר שבעבר פורסם בחדשות 13 כי עבריינים בכלא תכננו לסחוט אותו. בימים אלו מטפלים במשרד המשפטים בבקשת החנינה של דנקנר.

עוד בחדשות 13:

פרסום ראשון: שר המשפטים חתם על בקשת החנינה של נוחי דנקנר

נוחי דנקנר הועבר לאגף אסירים מאוימים בכלא ניצן

דנקנר ערער על עונשו לביהמ"ש העליון: "השופט טעה – יש לזכות"

נחי דנקנר בכניסה להקראת גזר דינו בבית המשפט
נחי דנקנר בכניסה להקראת גזר דינו בבית המשפט | צילום: חדשות 13

לפני כשנה פורסם בחדשות 13 כי הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, שמרצה מחודש מאי 2017 עונש מאסר בכלא מעשיהו, התלונן לקציני המודיעין בשירות בתי הסוהר כי גורמים בבית הכלא סוחטים אותו. במקביל, נבדק החשד לכך שאותם אסירים תכננו לסחוט גם את דנקנר.

באוגוסט 2018 קיבל בית המשפט העליון את ערעור המדינה, והחליט להחמיר את עונשו של דנקנר לשלוש שנות מאסר. דנקנר הורשע בבית המשפט המחוזי לשנתיים מאסר, בגין הרצת מניות.

Israel Justice Minister, Amir Ohana Attends A Special Cabinet Meeting In The Israeli Occupied Golan Heights
שר המשפטים אמיר אוחנה | צילום: רויטרס

הערעור שהוגש לבית המשפט העליון היה כפול. דנקנר ערער בבקשה להקלה בעונשו והפרקליטות ערערה בטענה כי העונש של שנתיים מאסר אינו חמור דיו. העליון קיבל כאמור את טענת המדינה.