אלדד שוחח עם המבקר בעניין היועמ"ש - צפויים להיפגש בשבוע הבא

ממלא מקום פרקליט המדינה שוחח עם אנגלמן על הבדיקה שהוא מבצע אודות אופן ניהול תיק הרפז בעניינים הקשורים למנדלבליט. השניים עשויים להיוועד כבר בתחילת השבוע הבא

זמן צפייה: 01:15

ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, שוחח היום (שני) עם מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בעניין הבדיקה על אופן ניהול תיק הרפז בעניינים הקשורים ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. השניים צפויים להיפגש ככל הנראה כבר בתחילת שבוע הבא. עם זאת, בסביבתו של מבקר המדינה עדיין טוענים כי הסיכוי שתיפתח חקירה בנושא - נמוך.

אתמול פנה אלדד לאנגלמן וביקש לבדוק את הטענות בעניין סגירת התיק של מנדלבליט. בתגובה מטעם מבקא המדינה נכתב כי "הפניה התקבלה. המבקר ילמד את הפניה והפרטים לעומקם וישיב במישרין למ"מ פרקליט המדינה", אך בסביבת המבקר ציינו כי "סיכוי נמוך שנבדוק את טענות אלדד - זהו ריב פנימי בינו לבין היועץ". במכתב למבקר הזכיר אלדד שהוא היה בין הפרקליטים שליוו את פרשת הרפז וכי הוא נחשף למידע ולהתנהלות תמוהה שקשורה לעילת סגירת התיק.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

כפי שפורסם בחדשות 13: הלימודים יתחדשו ביום ראשון באופן מדורג

אבי חולת הקורונה בת ה-11 שבמצב קשה: "היא סובלת, חוסר אונים"

לפיד: "אם נתניהו ירצה לבטל את הרוטציה – נתמוך בשינוי החוק"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן | צילום: ערוץ הכנסת

בשבוע שעבר הגיב אלדד לדברי מנדלבליט, שטען כי אין להאריך את כהונתו בתפקיד, והצהיר: "לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של מנדלבליט. ביקשתי לבחון את החומר הקיים בנושא זה, וממנו עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא בטרם אשיב לפנייה".  לדבריו, "אין לי ספק באשר למניעים לבחירה בניסוח האלים והמסולף כלפיי".

ממלא מקום פרקליט המדינה המשיך ותקף את היועץ: "מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין. כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו. העובדה שנודע לי על המכתב מהתקשורת, אומרת הכול. היא מלמדת מי פועל ביושרה, ענייניות ודרך ארץ, ומי לא. אף גורם לא הרתיע אותי מעולם מלבצע את שליחותי בפרקליטות ללא מורא וללא משוא פנים, וכך יהיה גם בהמשך".

דן אלדד ואביחי מנדלבליט
דן אלדד ואביחי מנדלבליט | צילום: חדשות 13

הפנייה שעליה מדבר אלדד היא של כתב חדשות 13 עקיבא נוביק, שפנה לפני חודש וחצי למשרד המשפטים בעניין סגירת תיק מנדלבליט בפרשת הרפז. התיק נסגר אז בלי להכריע לגבי עילת הסגירה. בפנייה נשאל משרד המשפטים בכמה תיקים בישראל לא הוכרעה עילת הסגירה, האם שופטי בג"ץ נחשפו לחומרי החקירה כאשר נקבע רטרואקטיבית שאין אשמה במעשי היועמ"ש, וכן מה הייתה עמדת הפרקליט אלדד כשטיפל אז בחקירת פרשת הרפז.

בסביבת היועץ המשפטי לממשלה השיבו: "מדובר בשקר וכזב. עמדתו של מנדלבליט מלכתחילה הייתה שיש מניעה משפטית במינויו של דן אלדד. עם הזמן הבנו שזה רק הולך ומחמיר והוא מסתיר דברים מהיועץ. אין פה טיפת קשר לשאילתא שהעביר או לא העביר עיתונאי".