מעצר החשוד ברצח יסמין רז הוארך ב-4 ימים; "קיימת ראייה חשובה"

ביהמ"ש האריך את מעצרו של תושב חולון בן 48 שנעצר בחשד למעורבות בנפילתה של הצעירה אל מותה. גורמים במשטרה: "התשתית הראייתית חלשה וגבולית"

יסמין רז | צילום: החדשות 13

בית המשפט האריך היום (שני) בארבעה ימים את מעצרו של גבר בן 48, תושב חולון, החשוד ברצח וקשירת קשר בפרשת מותה של יסמין רז, בת ה-28 שנפלה אל מותה לפני כחודשיים מהקומה השישית של דירתה בחולון. השופט אמר כי ישנה ראייה חשובה, אך גורמים במשטרה טוענים שהתשתית הראייתית חלשה וגבולית. זאת, לאחר שהמשטרה סברה לאחר האירוע כי הצעירה שלחה יד בנפשה, וסגרה את התיק. בני משפחתה דרשו נתיחה שלאחר המוות והפעילו לחץ כבד על המשטרה - שפתחה מחדש את התיק והקימה צוות חקירה מיוחד.

בינואר האחרון, כאמור, נמצאה רז ללא רוח חיים לאחר שנפלה ממרפסת דירתה ברחוב רבינוביץ' שבעיר. לאחר מותה, רמזו בני משפחתה ברשתות החברתיות כי אחד הנוכחים בדירה דחף אותה אל מותה. "היא הייתה ילדה שמחה, אהבה את החיים, אהבה את הבריות", סיפר עליה אביה אבנר. "אהבו אותה המשפחה, השכנים, החברים. תמיד מחייכת, תמיד אוהבת". במשטרה, כאמור, העריכו כי מדובר בהתאבדות.

יסמין רז | צילום: החדשות 13

יסמין, בת ה-28, הייתה בת זקונים במשפחה גדולה ומבוססת. החיוך הרחב שלה והעדינות בתמונותיה לא מסגירים את מצבה שהלך והידרדר בחודשיה האחרונים. מאז התמכרה לסם הפיצוציות נייס גיי, סם סינטטי שהוכח כגורם לפסיכוזות ונזק נוירולוגי והוצא מחוץ לחוק בישראל, עברה יסמין לדירה מחוץ לבית הוריה, שם גרה עם מ', נכה סיעודי שסובל מדלקת פרקים כרונית.

בשעות האחרונות לפני שנמצאה מוטלת מתחת לבניין, החל ויכוח בין יסמין לבין מ', שותפה לדירה, השכנים סיפרו ששמעו צעקות שבקעו מהדירה. מ' הודה שהתלקח ביניהם ויכוח קולני, אך הכחיש שפגע בה. "היא הייתה כל הזמן תוקפת אותי ורבה איתי", אמר. "צעקות היו פה, אני לא מכחיש, צעקות אימים".

אחד מדיירי הבניין תיעד את הויכוח הסוער, רגעים לאחר שיסמין סולקה ממנה. במהלך הויכוח נשמעה יסמין יוצאת צועקת שהיא מזמינה הובלה והולכת, לאחר שהסתיים הויכוח לא ברור מה התרחש עד לרגעים בהם צנחה מהמרפסת. לאחר מותה אחד השכנים שגר בבניין שבו גרה יסמין אמר: "היה נראה לנו מוזר, כי אם זו דירת שותפים מן הראוי שמישהו ירד למטה וידאג ובעצם אף אחד לא ירד לשם". לדברי שכן נוסף "יש עדות שמישהו טוען שהוא שמע 'בום' לפני הנפילה".

"זה רצח במאה אחוז", סבור אבנר, אביה של יסמין. "יש שם את הוויכוח, יש את המריבה, יש את הצעקות, יש את שיחות הטלפון שהגיעו קודם. אני מקווה שהצדק יצא".