החשד לאונס קבוצתי בקפריסין: החשוד המרכזי נחקר בניקוסיה

פרקליטו של הנער החשוד, עו"ד ניר יסלוביץ', קרא לממשלה לפעול להחזרתם של החשודים לארץ: "ישראל מפורסמת בכך שאינה מפקירה אזרחים במצוקה". חלק מהנערים שומרים על זכות השתיקה בתשאולים

זמן צפייה: 03:49

החשוד המרכזי באונס התיירת הבריטית בקפריסין נחקר היום (שבת) בניקוסיה. חלק מהנערים החשודים שומרים על זכות השתיקה בתשאולים. גורם במשטרה המקומית טוען כי הצעירה בריטית שוכנה במלון והוצמד לה מטפל - כך לפי ה"דיילי מייל". עוד דווח כי הצעירה יכולה לשוב לבריטניה, אך במשטרה מקווים כי תישאר בקפריסין לשם המשך החקירה.

פרקליטו של החשוד, עו"ד ניר יסלוביץ', קרא לממשלת ישראל לפעול להחזרתם של החשודים לארץ. "מדינת ישראל מפורסמת בכך שאינה מפקירה אזרחים שנמצאים במצוקה כזו או אחרת ולא משנה מקום הימצאם", אמר. "אני מצפה ומקווה שמדינת ישראל תעשה כל שניתן בידה כדי לעזור לנערים בקפריסין לחזור כמה שיותר מהר הביתה".

לכתבות נוספות בנושא >> 

החשד לאונס בקפריסין: "נמצאו אצל העצורים סרטונים מהאירוע"

הצעירה הבריטית לחוקרים: "הם צילמו חלק מהמעשים – ברחתי מהחדר"

עדות אחד החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין: "לא היה מין המוני"

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-crime-and-law-20190720-1221' autoplay='0' credit='חדשות 13' desc='עו"ד ניר יסלוביץ′, פרקליטו של החשוד המרכזי באונס התיירת הבריטית' kid='1_34zytrc1' duration='28'']

על פי עדות שנחשפה אתמול של אחד מהנערים החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין, הוא נכנס לחדר המלון בזמן ששניים מחבריו קיימו יחסי מין עם הצעירה. לדבריו, "לא באתי איתה במגע ולא היה מין המוני".

שני נערים נוספים העידו כי "בניגוד לדברי התיירת, היא לא הייתה עירומה במהלך קיום יחסי המין ולכן לא יכול להיות שיצאה עירומה למסדרון כפי שהיא טוענת".

img_figure src="https://media.reshet.tv/image/upload/v1563448568/2222qu_piqiao.png" name="הנערים החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין" desc="הנערים החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין" credit="חדשות 13" ratio="1.70"]

הצעירה סיפרה בעדותה: "אחד החזיק אותי, ואז ראיתי לפחות 12 פרצופים... במשך שעה פחות או יותר, אחד אחרי השני. הם צילמו חלק ממה שקרה. השתחררתי בשלב מסוים אחרי שנרמדתי או התעלפתי, וברחתי החוצה מהחדר. פגשתי חברים והם לקחו אותי חצי עירומה למרפאה". על פי גורם המעורה בפרטים, הצעירה עדיין נמצאת באיה נאפה וסיפר שהיא שהתה בבית החולים מספר שעות לטובת טיפול ובדיקות משטרתיות. כמו כן, אותו גורם מסר מוקדם יותר היום שהמשטרה לקחה את הטלפונים שלהם ובחלקם נמצאו סרטונים מהאירוע.

עו"ד ניר יסולוביץ' מסר: "יש בידי ההגנה ראיות טובות ומוצקות שמוכיחות שמהתלוננת הסכימה מרצונה החופשי לקיום המגע המיני. בית המשפט ייחשף לכך ויקבל את המסקנות הנכונות".

אמצעי מניעה שנמצא בחדר המלון באייה נאפה שבו לכאורה בוצע האונס
אמצעי מניעה שנמצא בחדר המלון באייה נאפה שבו לכאורה בוצע האונס

ביום חמישי פורסם בחדשות 13 שהצעירה אמרה לחוקרי המשטרה המקומית כי החשודים היו שיכורים בעת שביצעו את המעשים. "הכרתי כמה מהנערים ואכן קיימנו יחסים. אולם, כשהגעתי לחדר בסביבות חצות, כולם היו שיכורים. אני זוכרת הכול מטושטש", התלוננה. "אני כן זוכרת שעד שעה 1:00 בערך, החברים שלא הכרתי אנסו אותי. כמה מהם היו עם קונדום - וכמה מהם בלי. הם הכאיבו לי בכל הגוף".

מהתכתבות באינסטגרם בין החשוד המרכזי בפרשה לבין הצעירה הבריטית, שפורסמה מוקדם יותר, עולה כי השניים שוחחו ביניהם במשך כמה ימים דרך הרשת החברתית. "אני חושבת שראיתי אותך עכשיו במרפסת, נופפתי לך", כתבה הצעירה, וכשזה כתב לה "אז למה לא עלית אליי? היית צריכה לעלות במדרגות לחדר שלי", השיבה לו כי "אני לא יודעת איפה החדר שלך". בהמשך, כתב לה הישראלי: "תבואי אליי בערב".