משטרת קפריסין חושדת: נערים נוספים השתתפו באונס וברחו לישראל

עקב ממצאי DNA שאותרו בזירה, הרשויות פועלות לאיתור שלושה ישראלים שעל פי החשד היו מעורבים באונס ונמלטו. המשטרה תבקש מסוכנויות הנסיעות בישראל לקבל את רשימות אורחי המלון בתאריך האירוע

זמן צפייה: 01:56

החשד לאונס קבוצתי בקפריסין: בעקבות איתור ממצאי DNA בזירה, המשטרה המקומית חושדת כי שלושה ישראלים נוספים היו מעורבים באונס ונמלטו לישראל - כך נודע היום (שישי) לחדשות 13. הרשויות פועלות לאיתור השלושה, שזהותם אינה ידועה, אך כאמור החומר הגנטי שלהם נמצא בראיות הקשורות למקרה. בתוך כך, המשטרה המקומית צפויה לפנות לסוכנויות הנסיעות בישראל, בבקשה לקבל רשימות של כל אורחי המלון בתאריך האירוע.

עוד נמסר מהמשטרה כי עד כה נגבו בפרשה 36 עדויות, ו-20 נוספות צפויות להילקח. כמו כן תתבצע חקירה נוספת של החשודים באמצעות מתורגמן, לאור התפתחויות חדשות בחקירה, ויבוצעו מסדרי זיהוי.

עוד בחדשות 13:

עדות הצעירה הבריטית: ביקשתי שיפסיק, בכיתי – והוא הביא חברים

אותרו ממצאי דנ"א של חשוד באונס בקפריסין – שהכחיש קיום יחסים

Capture
הנערים החשודים בקפריסין

מוקדם יותר היום הוארך בשישה ימים  מעצר שבעת החשודים באונס הקבוצתי. זאת, לאחר שהמשטרה ביקשה תחילה בדיון בבית המשפט להאריך את המעצר בשמונה ימים. עם זאת, השופטת ציינה כי במידה ומישהו יימצא חף משפע, הוא ישוחרר באופן מייד. בבקשה להארכת מעצרם של החשודים הובאה גרסת המתלוננת, ממנה עולה שטענה שבמהלך היחסים המיניים היא ביקשה מהחשוד המרכזי שיפסיק והחלה לבכות – אך הוא לא נענה לה.

מהמסמך שמביא את עדות הצעירה, עולה כי היא נכנסה מרצונה לחדרו של החשוד המרכזי, ולאחר שיחה קצרה הם עברו לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין. אלא שאז, במהלך קיום היחסים, הוא נהג כלפיה באלימות והיא דרשה ממנו להפסיק. במקום לעצור, הוא התעלם ממנה והמשיך את יחסי המין איתה ללא רצונה, ואף הזמין את חבריו להיכנס לחדר.

החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין
החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין | צילום: חדשות 13

לבסוף, כך לפי המסמך, המתלוננת הצליחה לצאת מהחדר עירומה ולברוח. כשהשוטרים הגיעו לזירה לבדיקות, החשוד המרכזי סיפר להם תחילה שלא קיים יחסים עם אף בחורה, ולאחר מכן שינה את גירסתו ואמר שהיו לו יחסי מין עם בחורה מאנגליה יחד עם חבר נוסף, אך טען שאף אחד ממדינתו לא היה נוכח בחדר.

בהמשך, החשוד שינה שוב את גירסתו ואמר כי יחסי המין עם הצעירה קרו בנוכחות אנשים רבים ממדינה שלו. לטענתו, הוא פגש במתלוננת באזור שמתחת לחדרו והיא חיבקה אותו ואמרה לו שהיא מתגעגעת אליו. במסגרת הבדיקות, בגדיה של המתלוננת נלקחו לבדיקות מדעיות. החשודים נבדקו על ידי רופא משפטי שמצא שריטות חשודות בגב ובחזה של החשוד המרכזי. ואצל חשוד נוסף היו שריטות וחבלות בגוף, אך הוא ציין שהוא הותקף על ידי אורחים במלון.