מסתמן: ייסגר התיק נגד ח"כ סלומינסקי

פרסום ראשון: לאחר שנחשד בשורת הטרדות מיניות, צפויה החקירה נגד ח"כ ניסן סלומינסקי להסגר מחוסר ראיות

סלומינסקי
סלומינסקי | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel

פרסום ראשון: לאחר שבחודש מאי האחרון נחקר באזהרה חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) בחשד להטרדות מיניות, היום (ראשון) מסתמן כי המשטרה תמליץ לסגור את התיק נגד חבר הכנסת מחוסר ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההמלצה תתקבל בכפוף להשלמת חקירה אחת, שככל הנראה לא תשנה מהותית את ההמלצה, שכן החקורים הגיעו למסקנה שלא התגבשה תשתית ראייתית נגד חבר הכנסת: במהלך החקירה התברר כי אף אחת משמונה הנשים שהתלוננו על המעשים בפני קבוצת רבנים אינה מוכנה לשתף פעולה עם החוקרים, וודאי שלא להופיע בבית המשפט אם יידרשו לכך.

בתחילת השנה נחשף כי מספר נשים התלוננו נגד סלומינסקי על הטרדה מינית בפני ועדת הרבנים. הוועדה עימתה את חבר הכנסת עם הטענות, והוא מצדו טען כי מדובר בסדרת "אירועים לבביים שהתפרשו לא נכון". מרבית הנשים שהעזו להתלונן נגדו הינן נשים דתיות. החקירה במשרדי להב 433, שנמשכה כארבע שעות, התקיימה לאחר אישורו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

סלומינסקי: "אני מוכר כאיש חם ולבבי"

כששר החינוך ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, שמע על הטענות זימן אליו את סלומינסקי, שהכחיש את הדברים. בנט הורה על הקמת ועדת הרבנים שבדקה את החשדות, בה היו חברים בין היתר הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, והרב איתן אייזמן המכהן כחבר בפורום "תקנה".

סלומינסקי עצמו אמר בתגובה לדברים כי "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אישה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא".

"אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית", המשיך. "היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק".