ענבל אור שוחררה ממאסר: "אני לא פשעתי"

יזמית הנדל"ן לשעבר נעצרה אמש על ידי המשטרה. אור אמורה הייתה לשהות במאסר שבוע, אך השתחררה כבר הערב לביתה

תוך שעות, ענבל אור שוחררה מהכלא: אמש (חמישי) יצאה אשת הנדל"ן ענבל אור משערי כלא נווה תרצה, שם אמורה הייתה לרצות עונש של שבעה ימי מאסר. אך אור, שהגיעה אתמול בשעות הבוקר לנווה תרצה ולא שיתפה פעולה עם תהליך הקליטה בבית הכלא, השתחררה לביתה לאחר שהפקידה ערבות על סך 12 אלף שקלים. "אנשים ישלמו על מה שעשו לי", אמרה כשיצאה מהמעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

[brightcove_iframe video_id='20inbal_or_vtr2_n20170720_v1' autoplay='0' credit='' desc='' kid='' duration=''']

"אני עדיין בשוק ובטראומה מכל ההליך, מהשוטרים שבאו לקחת אותי בחוזקה והשאירו עליי סימנים", אמרה אור. "ישבתי כאן על בזיון בית המשפט - ביום בהיר אחד מגיעים ולוקחים לך הכל. כתוצאה מהונאה וארגון של פשע שנכנס לתוך העסק יחד עם בכירי השלטון. לקחו לי את הבית והכסף, ניתקו אותי מילדיי. אין לי אפילו איפה לגור וישבתי פה, אני חושבת שזה אבסורד. כל מה שקרה כאן, המערכת עצמה היא בעייתית ומישהו יצטרף לתת את הדין על כל מה שקרה איתי, אנשים יצטרכו לשלם על כך. אני לא פשעתי, פירקו לי את החברות עם 200 מיליון שקל, אין לי חובות אישיים - כל הנכסים נמצאים אליהם ומכניסים אותי לכלא?".

אור טוענת כי היא פעלה כשורה. "באתי לחשוף הכול ועצרו אותי, כנראה שלא סתם עצרו אותי", אמרה. "הציעו לי מעטפות של כסף למען שתיקה. השופט לקח לי הכל ביום אחד למראית עין, ב-3 ימים פירקו לי אימפריה שלמה, ניסו לעשות ממני משוגעת, אני חזקה".

אור אותרה שלשום בדירת מסתור ליד ירושלים, אחרי שהוצא נגדה צו מעצר בגין ביזיון בית המשפט. היא נשלחה לתא מאסר לבדה עם השגחה מוגברת, ולא לבשה מדי אסירה משום שהיא אסירה במסגרת הליך אזרחי ולא פלילי.

עו''ד אפרים דמרי | צילום: שרון סרור

"מצבה הנפשי והרפואי של ענבל אינו מאפשר מעצר"

יזמית הנדל"ן שכרה את שירותיו של עו"ד אפרים דמרי, שהגיש בקשה לנשיא אורנשטיין לשחררה ממעצר ולהאריך המועד לתשלום הקנס. עוד נטען בבקשה כי המאסר אינו מידתי והיום לא עוצרים אנשים במדינת ישראל בעקבות חוב כספי. "מצבה הנפשי והרפואי של ענבל אינו מאפשר שהייתה במעצר מאחורי סורג ובריח", אמר עורך הדין.

ענבל אור בבית המשפט. ארכיון
ענבל אור בבית המשפט. ארכיון | צילום: פלאש 90

בני משפחתה של אור טוענים כי הם המומים ממה שקרה. "על מה הבת שלי נעצרת? על מה?", אמרה אמה של אור, מיכל, בשיחה עם "תכנית חיסכון". "היא פשוט שבורה מבחינה נפשית, היא שבורה מכל הבחינות. לקחו לה את כל הדירות, היא נשארה חסרת כל. אפילו בית אחד לא השאירו לה, לה ולילדים. לקחו לה את הילדים, ריסקו אותה טוטאלית. והם מבזים את הבת שלי ופוגעים בה. עצוב וכואב הלב".

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין הוציא את הצו והורה למשטרה לעצור את אור, לאחר ש"הפרה את החלטות בית המשפט במספר עניינים". בהחלטתו הסביר אורנשטיין כי כבר בתחילת החודש נתבקש להוציא צו מאסר לאור, אולם הוא עוכב עד אתמול בשעה 12:00 על מנת לאפשר לה למלא את צווי בית המשפט שהורו על תשלום חוב פיגורים, המצאת מסמכים והגשת בקשה להפחתת תשלומים חודשיים.

אולם יזמית הנדל"ן לא מילאה אחר אף אחד מהצווים הנ"ל. "החייבת לא השכילה לתקן את דרכיה", קבע השופט. "משכך, עותר היום המנהל המיוחד להורות למשטרה לעצור את החייבת לשם קיום החלטת בית המשפט". לדברי השופט, "אין מנוס אלא להיעתר לבקשה זאת".