פרשת 3000: הוארך מעצר רונן שמר

מעצרו של יד ימינו של איש העסקים הישראלי מיקי גנור הוארך בחמישה ימים והוא צפוי להיחקר במסגרת פרשת כלי השיט

חקירת תיק 3000 נמשכת
חקירת תיק 3000 נמשכת | צילום: דובר צה"ל
פרשת 3000: בית המשפט נענה לבקשת חוקרי המשטרה והאריך היום (רביעי) בחמישה ימים את מעצרו של עו"ד רונן שמר, עובדו השכיר של איש העסקים מיקי גנור שייצג את התאגיד הגרמני שייצר את הצוללות ונעצר אף הוא במסגרת חקירת התיק. שמר חשוד בעבירות של מרמה והלבנת הון. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת עו"ד יעל גרוסמן המייצגת את רונן שמר מסרה בתגובה להארכת מעצרו כי "עו"ד שמר עובד כשכיר אצל גנור ומבצע עבורו עבודה טכנית בלבד. הוא אינו מעורב בעסקיו ואין לו כל אינטרס בהם. המשטרה פועלת להאריך את המעצר בכדי לקבל ממנו מידע על פעולות של אחרים שכאמור אין לו שום שותפות בהן". בתוך כך יידרשו חוקרי להב 433 להחליט הערב האם לבקש להאריך את מעצר הבית של עו"ד דוד שמרון, פרקליטו ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. שימרון נשלח לשלושה ימי מעצר בית שיסתיים בחצות. הבוקר הותר לפרסום כי שמרון הוא המקורב לראש הממשלה נתניהו שנחקר ביומיים האחרונים באזהרה בלהב 433. ממצאי החקירה מעלים כי שמרון ייצג את איש העסקים הישראלי מיקי גנור ועל פי החשד שניהם פעלו לקדם, בניגוד לחוק, את עסקיו של גנור.
גנור השבוע בבית המשפט
גנור השבוע בבית המשפט | צילום: מוטי קמחי
ממצאי החקירה מעלים את החשד לפיו שמרון היה שותף פעיל בתכנית להקים מספנה בישראל, שתטפל בספינות שנרכשו מהתאגיד הגרמני טיסנקרופ. שמרון הכחיש בחודשים האחרונים שדיווח בדרך כלשהי למקורבו ובן דודו ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקשר שלו ועל מעורבותו במגעים מול התאגיד הגרמני.
בין העצורים. אלי (צ'ייני) מרום
בין העצורים. אלי (צ'ייני) מרום | צילום: משה שי / פלאש 90
התנועה לאיכות השלטון קראה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה ולשר הביטחון לבחון את מעורבות משרד עורכי הדין שמרון-מולכו בעניינים אסטרטגיים של המדינה, וכן להשהות את עסקאות רכישת כלי השיט שבלב הפרשה. "עולה החשש שמא פעלו עורכי דין המקורבים לראש הממשלה על מנת לקדם את ענייניהם האישיים למול משרדי הממשלה השונים, תוך ניצול מעמדם וקרבתם אל ראש הממשלה, וחרף הסכמי ניגוד העניינים אשר קיימים בעניינם", נמסר מהתנועה. לצד שמרון נעצר גם מפקד חיל הים לשעבר, האלוף במילואים אליעזר (צ'ייני) מרום, שנחקר באזהרה במשך שעות גם כן בלהב 433 ושוחרר למעצר בית. שמו של מרום הוזכר כמי שהביא למינויו של מיקי גנור, שנעצר גם הוא, לתפקיד נציג התאגיד הגרמני "טיסנקורפ" בישראל, וכמי שהיה מעורב בהעברת המכרז לייצור כלי השיט לידי התאגיד הגרמני. עוד נעצרו ארבעה חשודים נוספים, כאשר שלושה מהם נעצרו ומעצרם הוארך: נציג המספנה הגרמנית מיקי גנור, עו"ד רונן שמר העובד עם גנור והמועמד לשעבר לראשות המל"ל אבריאל בר יוסף.