חשוד ב"מאגר שיימינג": "יש רדיפה אובססיבית של חרדים"

החשוד בארגון "מאגר השיימינג" לחיילים חרדים שוחרר בערבות והתקבל בתשואות וריקודים בעירו

החשוד בארגון "מאגר השיימינג" נגד החיילים החרדים, יהודה קמיניץ, שוחרר היום (שלישי) ממעצר לאחר שנעצר ביום שישי האחרון. "הוכח בפעם המי-יודע-כמה שיש רדיפה אובססיבית, כמו במשטרים אפלים, נגד כל מי שחושב אחרת ממה שהמדינה חושבת שצריך לחשוב", אמר בצאתו מבית המשפט. דקות לאחר שחרורו, התקבל בשמחה ובריקודים בבני ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש פה ציבור גדול וחזק שסבור שגיוס חרדים זה כלאיים - או חרדים או צבא", הסביר קמיניץ. "מי שרוצה להתגייס שיבושם לו, אבל שיוריד את הכיפה השחורה וישים במקומה כיפה סרוגה". קמיניץ, בן 35, שוחרר בערבות בגובה 1,000 שקלים ותוך הרחקה זמנית משימוש באינטרנט.

מחר יתקיים דיון במליאת הכנסת בעקבות היחס למצבם של החיילים החרדים. ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו, שיזם את הדיון יחד עם חברי כנסת נוספים, הביע זעם על תיעוד קבלת הפנים לחשוד: "מזעזע. הגיע הזמן שרשויות האכיפה יתייחסו לתופעה הזו ברצינות, צריך לדאוג שמבצעי השיימינג יפחדו ולא החיילים".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הגיב לפרסום: "החגיגות של מארגני הקמפיין נגד החיילים החרדים זמניות, הם יודעים היטב כמונו שאנחנו לא נוותר להם. המשימה מורכבת אך לאחרונה הפעלנו אמצעים מודיעיניים ומבצעיים מתקדמים ובעזרת השם נעשה את מלאכתם השפלה קשה עוד יותר". בן דהן הוסיף:  "לא נאפשר הסתה נגד חיילים צה"ל בכלל ונגד חיילים חרדים בפרט - הגיע הזמן שהח"כים החרדים יגנו את האלימות נגד החיילים החרדים, חילול ה' הנגרם על ידי המסיתים הוא ביזוי התורה".

 [brightcove_iframe video_id='yuda_kaminitz_vtr2_n20170110_v1' autoplay='0' credit='קמיניץ בצאתו ממעצר' kid='' duration=''']

לאחרונה הוגשו מספר תלונות בעקבות פרסום עשרות תמונות באינטרנט על ידי גורמים קיצוניים, כאשר מטרת פרסום התמונות הינה פגיעה בחיילים מהמגזר החרדי. בפעילות יזומה וממוקדת הצליחו השוטרים לאתר ולזהות את קמיניץ, שפעל מתוך בית קפה אינטרנט בבני ברק. בשעת מעצרו נמצאו אצלו ראיות הקושרות אותו לעבירות המיוחסות לו.

לפני כשבועיים דווח בחדשות 2 כי הקיצוניים ברחוב החרדי עולים מדרגה במאבקם נגד גיוס במגזר והם הקימו מאגר מקוון שיאסוף את פרטיהם ותמונותיהם של חיילים חרדים במטרה להרתיע חרדים נוספים מלהתגייס לצבא. "אנו קוראים לציבור הרחב לצלם תמונה של כל חרדי במדים שנצפה בשכונה", נכתב בהודעה שהופצה ברחוב החרדי. "מעתה יידע כל חרדי המתגייס לצבא כי במוקדם או במאוחר תופץ תמונתו ברבים במאגר ולא יוכל לחמוק מעיני הציבור".

[brightcove_iframe video_id='20chayalim_charedim_vtr2_n20170107_v2' autoplay='1' credit='צפו בכתבה ששודרה בחדשות סוף השבוע' kid='' duration=''']

בסוף השבוע האחרון שודרה ב"חדשות סוף השבוע" כתבה נרחבת המתעדת את מסע הייסורים שעוברים צעירים חרדים בעקבות החלטתם להתגייס לצה"ל. בעקבות הכתבה יקיים יו"ר ועדת המשנה לכח אדם בצה"ל בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), דיון דחוף שיעסוק בתופעת ההתנכלות והפגיעה בחיילים חרדים.

"במקום להכיר תודה לאלה שמתגייסים לצה"ל למרות שיכלו להתחמק מכך, ועוסקים לא רק בביטחון השוטף של מדינת ישראל אלא גם בבניית גשרים בין חלקי החברה השונים שאלמלא הם, יישארו מקוטבים - ישנם גורמים בחברה החרדית שרודפים אותם. נרדוף אותם חזרה", אמר אוחנה.

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ