"גנבה לי כסף וברחה לאיזה מדינה"

שמעון ביטון החשוד ברצח הישראלי אלי כהן בתאילנד מגיב לראשונה על הפרשה ומספק את גרסתו להעלמותה של אשתו

בסוף השבוע שעבר נעצר העבריין שמעון ביטון בחשד לרצח הישראלי אלי כהן בתאילנד. לאחר שנעצר ביטון, הגיע אביה של בת זוגו התאילנדית אל תחנת המשטרה, ודיווח שכבר שנה בתו לא יצרה קשר. כאשר ראה את הפרסומים אודות מעצרו של שמעון ביטון, החל האב לחשוד שאולי העבריין הישראלי פגע גם בה ולכן דיווח למשטרה, אבל כבר לפני חצי שנה דיבר ביטון על היעלמותה המסתורית של אשתו עם אתר הפלילים "פוסטה", שם הוא אמר כי גנבה ממנו כסף, נמלטה, ונעצרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמא של הילד שלי גנבה לי את הכסף, אחרי איזה חודש וחצי דפקה לנו את כל הכסף, לי ולילד, השאירה אותנו בלי כלום", נשמע ביטון מסביר בשיחה. "ברחה לאיזו מדינה כי היא הייתה בכלא, הכניסו אותה לכלא שם. משטרת ישראל לא רוצים להתערב בעניין הזה, אמרו לי לספר לתאילנדים גם שהיא גנבה את הכסף".

מהדיווחים בתקשורת התאילנדית עולה כי אביה של האישה, נאנטייה סאנג-אוראיי בת ה-37, שנהגה להתגורר עם ביטון ובנם המשותף בן ה-17 בדירה במרכז המדינה, דיווח למשטרה כי לא הצליח ליצור עמה קשר מאז שנת 2015 - כך לטענתו.

מעצרו של ביטון בתאילנד
מעצרו של ביטון בתאילנד

לדברי האב, ביטון אמר לו כי היא נעצרה על ידי המשטרה באזור הגבול עם לאוס, לאחר שנתפסה לכאורה עם סמים - אלא שמבירור של האב עם הרשויות בלאוס, שמה של בתו לא הופיע ברישומי העצורים של המשטרה המקומית.

עבריין שהופעל כסוכן של המשטרה

שמעון ביטון החשוד ברצח אלי כהן, שוטר לשעבר בן 62 שגופתו המבותרת אותרה בבנגקוק, הופעל בעבר כסוכן על ידי יחידת העילית של המשטרה להב 433. הוא פעל בשירות המשטרה במשך כ-10 חשודים והפליל 15-20 חשודים ובהם עבריינים בכירים. לפי החשד, סכסוך על רקע רומנטי הוא שהוביל לרצח כהן בידי ביטון ובמעורבות בנו.

נרצח בתאילנד: אלי כהן
נרצח בתאילנד: אלי כהן

לביטון עבר פלילי עשיר. הוא ברח פעמיים במהלך חופשות מהכלא מישראל והואשם בשורת עבירות סמים בישראל ובתאילנד. הוא אף נשפט בעבר בתאילנד על רצח אזרח ישראלי אחר וזוכה, אך הורשע בכך שהסתיר את הגופה.