חשודים דיברו בשפת ה-ג' - והופללו

הודות לתושייתו של מתנדב במשטרה, פשע מצער באשקלון פוענח ורכוש גנוב הוחזר לבעליו, החשודים דיברו במהלך החקירה בשפת ה-ג' ולא הצליחו לחמוק מעונש

מעצרם הוארך ב-4 ימים
מעצרם הוארך ב-4 ימים | צילום: רויטרס
בסיום ערב נוער שנערך בתחילת השבוע בעיר אשקלון, בחרו מספר קטינים ובגירים תושבי אשדוד, לשדוד מידיהם של קטינים תושבי המקום אופניים חשמליים ומכשירי טלפון סלולרי - לפני שיעזבו את העיר המארחת. החשודים שאותרו בסריקות משטרה ניסו לדבר ביניהם בשפת ה-ג', אך לצערם היה במקום מי שהבין את תוכן השיחה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת ביום ראשון האחרון בשעת לילה מאוחרת התקבל דיווח על מקרה שוד בו נלקחו תוך אלימות ממספר קטינים כבני 15 בעיר אשקלון זוג אופניים חשמליים ושני מכשירי טלפון סלולרי. במהלך האירוע נדקר אחד הקטינים בידו באורח קל. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו בתחקור האירוע, ממנו עלה כי מספר נערים תושבי אשקלון יצאו לבלות במסעדה. בסמוך אליהם ישבו מספר קטינים ובגירים, תושבי אשדוד בגילאי 17-19, שהיו שתויים. בשלב מסוים קם אחד הקטינים בחבורה המתארחת בעיר וניגש אל אחד הקטינים המקומיים והחל תוקף אותו ללא סיבה ואף גרם לו לחבלה בידו, ככל הנראה באמצעות כלי חד.
דרשו באיומים שיפתח את הנעילה
דרשו באיומים שיפתח את הנעילה | צילום: Ponsulak Kunsub, 123rf.com
שוחחו בשפת ה-ג' הקטינים המקומיים ביקשו לעזוב את המקום, אך בשלב זה החשודים לקחו מהם באיומים אופניים חשמליים ומכשיר סלולרי. החשודים גם רדפו אחר קטין נוסף שניסה להימלט מהמקום, השיגו אותו וגם ממנו שדדו את מכשירו הסלולרי ואף דרשו תוך איום שיפתח את נעילת המכשיר לפני שנמלטו. מיד עם קבלת הדיווח על האירוע הגיעו למקום ניידות המשטרה. במהלך סריקות אותרו שני חשודים קטינים שהועברו לחקירה. שני הקטינים שביקשו לשוחח ביניהם ורצו ששיחתם לא תפוענח על ידי אנשי החוק, שוחחו בשפת ה-ג' אך לצערם מתנדב משטרה שעמד בסמוך אליהם, הבין את השפה ה"ייחודית" ודיווח על פשר השיחה לחוקריהם. חוקרי מחלק הנוער במשטרה המשיכו בחקירה שנועדה לאתר את יתר המעורבים ולאחר איתורם הם הועברו לחקירה. במהלך חקירתם, בה קשרו עצמם לחשדות המיוחסים להם, ניגשו חוקרי הנוער יחד עם אביו של אחד מהחשודים והשיבו חלק מהרכוש - אופניים ו-2 מכשירי סלולר. היום השיבו חוקרי מחלק הנוער את הרכוש לבעליהם, הקטינים שנפלו קורבן למעלליהם של החשודים. לאחר גיבוש תשתית כנגד המעורבים, הגישה הפרקליטות הצהרת תובע כנגד שלושה מהמעורבים השוהים במעצר וזאת מתוך כוונה להגיש נגדם כתב אישום כבר בימים הקרובים. מעצרם של החשודים הוארך בארבעה ימים.