מסתמן: השוטר שהכה נהג משאית יועמד לדין ויפוטר

שוטר היס"מ שתועד בשבוע שעבר כשהוא מכה נהג משאית ערבי שפגע בשוגג במכוניתו, יועמד לדין וכנראה גם יפוטר מהמשטרה

אלימות משטרתית מתוך התיעוד. שוטר מכה נהג פלסטיני

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) צפויה להגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד שוטר היס"מ משה כהן, שתועד מכה נהג משאית פלסטיני במזרח ירושלים בשבוע שעבר. כהן, שנחקר באזהרה והודה במעשים, יפוטר מתפקידו. במקביל במח"ש שוקלים להעמיד לדין גם שלושה שוטרי יס"מ נוספים שהיו במקום - ולא פעלו להפסיק את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע הבא יוגש כתב האישום ובמח"ש מתכוונים להאשים את כהן בתקיפה בנסיבות מחמירות. בשבוע הבא יתקים כנראה גם השימוע לשוטר במטה הארצי, ולאחר שהודה בחקירתו במעשים שמיוחסים לו ההערכה היא שהוא יפוטר מהמשטרה.

בסוף השבוע שעבר פנה מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך באיגרת לכל שוטרי ישראל, ובה התייחס לתיעוד. "זהו אירוע חריג שאין לו מקום במשטרת ישראל ולצערי הוא גורם עוול לעשרות אלפי שוטרים הפועלים לילות כימים למען ביטחונם האישי של אזרחי ישראל ופוגע שלא בצדק בדימויים בציבור", כתב אלשיך, שאף ציין כי השוטר הודה בחקירתו בעובדות שיוחסו לו, ולכן זומן לשימוע "לשם שקילת פיטוריו", והוצא לחופשה כפויה.

בתיעוד נראה השוטר כשהוא זועם על נזק לרכב שיצטרך לשלם. "הוא אמר לו: 'שברת לי את האוטו'", אמר אחמד טוויל, שצילם את התקרית. "אני הייתי ברכב שלי באותו זמן, שם מותקנת מצלמה. אחרי שירדתי מהאוטו כדי להפריד קיבלתי גם מכות", הוא אמר. "העין שלי נפגעה. ברחתי מהמקום, חברים שלי לקחו אותי משם".