חשד להטרדה מינית: סלומינסקי נחקר

אחרי שבאולפן שישי פורסם כי היועמ"ש אישר לעבור מבדיקה לחקירת הטענות של מספר נשים כי הוטרדו מינית בידי ח"כ מהבית היהודי, זומן הבוקר סלומינסקי לחקירה במשטרה

סלומינסקי. נחקר באזהרה
סלומינסקי. נחקר באזהרה | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel

לאחר שביום שישי האחרון חשף גיא פלג ב"אולפן שישי" כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר זאת, המשטרה החלה היום (ראשון) בחקירה באזהרה של חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) בחשד למספר מקרי הטרדה מינית. חבר הכנסת ויו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת נחקר במשך כארבע שעות. המשטרה הסבירה בעבר כי הבדיקה בעניינו של חבר הכנסת הופכת לחקירה, היות ו"חקר האמת מחייב זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השנה נחשף כי מספר נשים התלוננו נגד סלומינסקי על הטרדה מינית בפני ועדת הרבנים. הוועדה עימתה את חבר הכנסת עם הטענות, והוא מצדו טען כי מדובר בסדרת "אירועים לבביים שהתפרשו לא נכון". מרבית הנשים שהעזו להתלונן נגדו הינן נשים דתיות.

כששר החינוך ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, שמע על הטענות זימן אליו את סלומינסקי, שהכחיש את הדברים. בנט הורה על הקמת ועדת הרבנים שבדקה את החשדות, בה היו חברים בין היתר הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, והרב איתן אייזמן המכהן כחבר בפורום "תקנה".

סלומינסקי עצמו אמר בתגובה לדברים כי "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אישה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא".

"אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית", המשיך. "היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק".