מטען התפוצץ סמוך לרכבו של איש העסקים מאיר שמיר בחניון בת"א

פיצוץ אירע בחניון בשכונת רמת החייל בתל אביב, בסמוך לרכבו של איש העסקים והנדל"ן. איש לא נפגע ולא נגרם נזק

רכב התפוצץ בת"א, אין נפגעים (חדשות 2)

מטען סמוך לרכבו של איש העסקים: סמוך לשעה 11:30 היום (חמישי) אירע פיצוץ סמוך לרכב בחניון ברחוב הברזל 27 ברמת החייל שבצפון תל אביב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהפיצוץ, שכעבור זמן קצר התברר שנגרם כתוצאה ממטען חבלה שהונח ליד רכבו של איש העסקים מאיר שמיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשטרת מרחב ירקון נמסר כי מדובר בפיצוץ מטען חבלה בסמוך לרכב שחנה בחניון. הכניסה לחניון סגורה וציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לחניון.

מאיר שמיר (אייל יצהר, גלובס)
מאיר שמיר (אייל יצהר, גלובס)

במשטרה עדיין בוחנים האם המטען כוון נגד שמיר או שמדובר בצירוף מקרים והאם שמיר היה מסוכסך עם גורמים שיכלו להוביל למעשה. עוד דבר שנבדק הוא האם הכוונה הייתה לפגוע בשמיר או רק להעביר מסר אזהרה.

איש העסקים מאיר שמיר הוא בעל השליטה והמנכ"ל של חברת ההשקעות מבטח שמיר המשקיעה בתחומי הטכנולוגיה, נדל"ן ותעשייה.

החניון בו אירע הפיצוץ, היום
החניון בו אירע הפיצוץ, היום

חברתו מזוהה עם פרשת "לה נסיונל", שגרמה לסערה בעולם הביטוח, ובה נחשדה החברה בדיווחים פיקטיביים בנוגע להתנהלות שלה אל מול הקיבוצים וההתיישבות העובדת.

(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

שמיר העיד מטעם התביעה ובסופו של דבר, היה אחד הבודדים שיצא מהפרשה ללא כתב אישום אך שילם פיצויים של מיליוני שקלים לחברת הדר. בהמשך, החליט שמיר להפוך את עסקי הביטוח שלו, לחברת השקעות ולפעילות בתחום נדל"ן והיי טק ומכר את עסקי הביטוח שלו. שמיר החזיק בעבר ב-20% ממניות תנובה והיה בעליה של קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה.