נעצרה הכנופייה שהפחידה את הצפון

כנופייה שסחטה כספים מחקלאים בצפון נעצרה בתום חקירה סמויה. בפשיטה של משטרת ישראל נעצרו 27 חשודים ונמצאו מיליוני ש"ח במזומן

פשיטת המשטרה, אמש

בתום פעילות סמויה של מספר חודשים, משטרת ישראל עצרה הבוקר (שני) חברי כנופיה שעל פי החשד סחטה במשך שנים מבעלי עסקים וחקלאים באזור הצפון סכומי כסף גדולים תמורת "שמירה". מי שסירב שילם בנזקים כבדים שנגרמו על ידי חברי הכנופייה. 27 חשודים נעצרו וכסף מזומן בסכום של מיליוני שקלים נתפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות שוטרים, בהם, לוחמי יחידות מיוחדות , בלשי ימ"ר צפון וגופי אכיפה נוספים פשטו על הכפר טובא זנגרייה בצפון. "מילת המפתח היא אורך רוח", אמר מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, בתדרוך השוטרים. "בריכוז המאמצים שבא לידי ביטוי בפעילות היום יש שינוי מהותי לא רק על העבריינים ונורמת העבריינות שהייתה לרועץ בניהול מהלך העסקים התקין אלא בעיקר תשפיע על אורח חייהם של אזרחים נורמטיביים".

פגיעה ברכוש חקלאי באוגוסט האחרון
פגיעה ברכוש חקלאי באוגוסט האחרון | צילום: חדשות 2

תשלום עבור "דמי שמירה" או נזק במאות אלפי שקלים

מהמשטרה נמסר כי הכנופיה נהגה לדרוש תשלום עבור "דמי שמירה" למטעים, מאגרי מים ,ציוד מכני כבד או לאתרי עבודות עפר. אם הבעלים סירב היו "נגרמים" לו נזקים בשווי של מאות אלפי שקלים לתוצרת החקלאית, לציוד החקלאות, לציוד המכני הכבד או לבית העסק. "משטרת ישראל קוראת לכל אזרח שנפל קורבן לסחיטה לא להיכנע ולהודיע מיד למשטרה", נמסר. "הניסיון מלמד כי התשלום אינו מבטיח דבר ומעודד, לא אחת, את העבריינים להעמיק את הסחיטה וכן להמשיך ולבצע את זממם. המשטרה תמשיך ותאבק בתופעה בנחישות לחשיפה, חקירה ומיצוי דין עם העבריינים".

[brightcove_iframe video_id='20haklaim_vtr2_n20150812_v1' autoplay='0' credit='צפו בכתבה ששודרה באוגוסט 2015' kid='' duration=''']

החקירה נמשכה למעלה מ-8 חודשים, תוך שימוש בכלל המשאבים והאמצעים הטכנולוגים ובשיתוף פעולה עם פרקליטות מחוז צפון, מס הכנסה, מע"מ ומשרד הכלכלה. 27 חשודים נעצרו ו-10 כלי רכב וכספים במזומן בסכום של מיליוני שקלים נתפסו.

"מדובר בבשורה למשקים חקלאיים רבים באזור הצפון, אשר מתמודדים מזה שנים ארוכות עם תופעה קשה של פשיעה חקלאית המכוונת נגדם", אמר נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי. "אני שמח, שלא כמו בתחומים אחרים בהם המדינה זונחת אותנו החקלאים, המשטרה פעלה בנחישות ומקצועיות כנגד התופעה של גביית דמי חסות, המדירה שינה מעיני החקלאים".

כוחות מיוחדים של המשטרה השתתפו
כוחות מיוחדים של המשטרה השתתפו | צילום: דוברות המשטרה
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ