הנייד נמצא – ללא תמונות הילה בצלאלי ז"ל

לאחר שהמשטרה הצליחה לאתר את החשודה בגניבת הטלפון של אמה של הילה בצלאלי ז"ל, שנהרגה באסון בהר הרצל, מתפרסם תיעוד בו נראית החשודה מוכרת את הטלפון

מעצר החשודה בגניבה מאמה של ההרוגה. הילה בצלאלי ז"ל

לאחר שהבוקר (חמישי) הודיעה המשטרה כי נעצרה חשודה בגניבת המכשיר הסלולרי של אמה של הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה באסון בהר הרצל, ובו תמונותיה של בתה, מתפרסם הערב תיעוד בו נראית החשודה בגניבה מוכרת את הטלפון בחנות במזרח ירושלים וגם נראים רגעי המעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשלושה שבועות הלכה סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה ז"ל שנהרגה באסון קריסת גשר התאורה, להתאמן בחדר הכושר במעלה החמישה והשאירה את הנייד שלה באחד התאים. כשסיימה את האימון ופתחה את התא היא ראתה שהמכשיר נעלם.

למחרת הגישה בצלאלי תלונה והמשטרה פתחה בחקירה. בעקבות חקירה ראשונית נעצרה עובדת ניקיון תושבת אבו גוש המועסקת בחדר הכושר.

[brightcove_iframe video_id='18betzaleli_vtr2_n20170316_v1' autoplay='0' credit='' desc='' kid='' duration=''']

בתום חקירתה הודיעו לה החוקרים שהם מבקשים לעשות חיפוש בביתה. במשטרה אומרים שתחילה הסכימה, אבל כשיצאו החוצה וראתה שבני משפחתה מחוץ לתחנת המשטרה, היא נשכבה על הרצפה וסירבה לשתף פעולה ולהתלוות לחוקרים. השוטרים אילצו אותה לעלות לניידת ולהגיע לביתה באבו גוש.

במהלך החיפוש בבית לא נמצא דבר, אלא שהמשטרה המשיכה בחקירה בעיקר בגלל הערך הסנטימנטלי של התמונות שהיו בנייד והצער העמוק שנגרם לאם סיגלית. בעקבות מידע מודיעיני הגיעו החוקרים לחנות בשכונת בית חניניא במזרח ירושלים למכירת ותיקון סלולריים.

התמונות לא נמצאו. הילה בצלאלי ז''ל
התמונות לא נמצאו. הילה בצלאלי ז''ל | צילום: באדיבות המשפחה

לאחר שהציגו את תמונתה של עובדת הניקיון, בעל החנות אישר שהגיעה אליו בלוויית בתה. הוא ציין כי החשודה הציגה לו את מכשיר הנייד וביקשה למכור אותו אך לא ידעה לומר מה הקוד הסודי. המוכר, שהבין כי מדובר במכשיר גנוב, הציע לחשודה 400 שקלים על הטלפון.

"מאמא לאמא - איך היא לא השתכנעה להחזיר את הטלפון?"

המוכר העביר לחוקרי המשטרה את המכשיר ובדיקה העלתה כי אכן מדובר בנייד של סיגלית. אמש נעצרה שוב המנקה החשודה והובאה היום לדיון בהארכת מעצרה בבית המשפט בירושלים. מעצרה הוארך ביממה.

הבוקר שבה סיגלית מחו"ל ושמעה לראשונה מפי מפקד תחנת הראל שהנייד נמצא. למרבה הצער, כנראה שבמהלך הניסיונות לפתוח אותו על ידי בעל החנות ועובד שלו בחנות בבית חנינא הם פרמטו את המכשיר וכל המידע והתמונות נמחקו.

"על הבוקר התקשר אליי מפקד משטרת מבשרת וסיפר לי שמצאו את הטלפון אצלה והיא מחקה את התמונות כי היא לא רצתה שיגלו", סיפרה האם בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי. "לא יודעת איך היא לא השתכנעה להחזיר את הטלפון  - מאמא לאמא".