אם הנרצחת ממושב מגדל: "הוא תכנן את הטבח, אני בטוחה"

הוריה של דור כרסנטי ז"ל, שנרצחה עם שני ילדיה ובן השכנים במושבה מגדל ע"י בעלה, דיברו לראשונה מאז הרצח

רווית ואיתן, הוריה של דור כרסנטי ז"ל, עדיין מתקשים לעכל את הרצח שאירע אתמול (שבת) במושבה מגדל - כאשר דור, שני בניה בנימין ויוסף כרסנטי ובן השכנים נחמן עתיה נדקרו למוות. בעלה של דור, ששמו טרם הותר לפרסום, הובא היום לבית המשפט: מעצרו הוארך ב-11 ימים והוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית. בבית המשפט ביקש החשוד "סליחה מאלוהים" על מעשיו. נתן עתיה, אחיו של נחמן ז"ל, שוחרר הבוקר מבית החולים לאחר שנפצע באורח בינוני בעימות עם הדוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רווית, אמה של דור, שחזרה היום: "זה לא יתואר, לקחו לי את הבת שלי ואת שני הנכדים. רצחו לי אותם, טבחו לי אותם. ממש טבחו לי אותם. הייתה לי ילדה לתפארת, אמא מסורה שאין כמותה – טיפלה בילדים ולא נתנה שאף אחד ייגע בהם או יטפל בהם – לא מעון ולא כלום – כי היא הטיפול הכי טוב".

על הקשר בין דור ז"ל לבעלה אמרה האם: "היא דאגה לבעלה, כמו שהיא תמיד קראה לו 'הצדיק שלי' שהוא ילמד בכולל ולא יפריעו לו. היא לא הפריעה לו, היא טיפלה בשני תינוקות לבד, מהבוקר עד הלילה הייתה לבד איתם ונתנה לו את השקט ללמוד לבד". האם הוסיפה כי החשוד "תכנן את הרצח, אני בטוחה במיליון אחוז – הוא הלך ונפרד מאנשים, רק בערב יום שישי הוא ישב אצלי בשולחן וביקש סליחה מהחתן שלי דניאל. אמרו לו 'סליחה אם פגעתי, סליחה אם דיברתי לשון הרע' וגם נפרד מאנשים אחרים ביישוב".

האם ושני בניה שנרצחו
האם ושני בניה שנרצחו

משפחת החשוד ברצח: "אבלים, המומים וכואבים"

עוד סיפרה האם כי הייתה עדה לרצח האכזרי: "הבת שלי גרה בצמוד לאיתן (אביה של דור ז"ל), ממש דירה צמודה, והוא פשוט חיכה שאיתן ייצא מהבית והוא ביצע את הטבח שאני ואיתן ראינו בעיניים שלנו – את הנכדים שלנו דקורים, את הבת שלנו שרועה על הרצפה".

משפחתו של החשוד פרסמה מכתב בו כתבה: "אנו אבלים, המומים וכואבים מגודל הטרגדיה והאסון הכפול והמכופל שפקד אותנו. איבדנו את כלתנו ונכדינו ובן שכנינו היקרים לנו מכל. איננו מצליחים ולעולם לא נצליח לעכל ולהתעורר ממחלום הבלהות שאופף אותנו. אין לנו את היכולת לכפר על המעשה המתועב וכולנו שותפים לרחשי הלב מכל צד. מבקשים סליחה ומחילה, ואתם, נכדינו וכלתנו ובן שכנינו היקרים, נוחו על משכבכם בשלום. היינו מאוד רוצים ללוות אתכם בדרככם האחרונה אך מתוך רצון לכבד את רצון המשפחה של הקורבנות, ויתרנו".

צו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטי חקירת האירוע. עו"ד ארז מושקוביץ, שמייצג את החשוד ברצח מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר: "מדובר בטרגדיה קשה. בית המשפט הפנה את החשוד לפסיכיאטר המחוזי שישקול הסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז".

ישראל עתיה, ששני בניו התארחו אצל השכנים בזמן שאב המשפחה החל לדקור, שחזר אמש את הרגעים בהם נודע לו כי בנו נחמן אינו בן החיים. "האב החשוד ברצח הזמין את הילדים לסעודת שבת", סיפר עתיה. בהתחלה, לאחר ששמעתי על המקרה, לא ידעתי שמדובר בילדים שלי, אבל התחלתי לחשוש כי ידעתי שהם אמורים לסעוד אצלו".

[brightcove_iframe video_id='atia_full_vtr2_n20170128_v1' autoplay='0' credit='האב משחזר: "ידעתי שנחמן נרצח"' kid='' duration=''']

"הסעודה התחילה ב-11:00", המשיך עתיה. "היא נמשכת כשעתיים ולי נודע בסביבות השעה 15:00. בתחילה שמעתי שהוא רצח את הבנות שלו ואת אשתו. מיד נחרדתי וקמתי מהלימוד ורצתי לבית שלו. הייתה שם התלהמות נוראית. מצאתי חובש מד"א ואמרתי לו שאני אבא של אחד מהילדים".

"החובש אמר לי: 'אל תדאג, הבן שלך נתן פצוע קל עם חתכים ובהכרה. אני פיניתי אותו למסוק'. לא נרגעתי אבל נשמתי קצת לרווחה אבל ידעתי שנחמן אמור להיות במקום הזה", הוסיף האב. "רצתי מיד הביתה כדי לבדוק אם הוא שם. הוא לא היה בבית. הודעתי לאשתי באותו רגע. לא ידעתי מה קורה איתו".

"כשחזרתי לבית של השכנים, בזמן שידעתי שנתן פצוע ונחמן נעדר, דיברתי עם השוטר", ציין עתיה. "הוא אמר שהוא לא יכול להגיד לי כלום. הפנים שלו היו רציניות והבנתי שנחמן לא בין החיים. ביקשתי שייתן לי לראות אותו ואז הבנתי שהוא כבר לא בין החיים".

החשוד ברצח בבית המשפט, היום
החשוד ברצח בבית המשפט, היום

נתן, בנו בן ה-10 של עתיה ואחיו הקטן של נחמן, הצליח לברוח מזירת הרצח המרובע וסיפר לכוחות ההצלה כי העמיד פני מת, וכך הצליח לחמוק מעיני הדוקר ולצאת מהדירה דרך החלון. נתן הלך במשך כמה מאות מטרים עד שהשכנים הבחינו בו והזעיקו את כוחות ההצלה. אב המשפחה נעצר במטע סמוך לבית.

דודה של הנרצחת, בת 23, סיפר כי לא היו סימנים מקדימים לטרגדיה. "נפל עלינו אסון כבד ברגע אחד", אמר. "לא הייתה שום בעיה, לא היה שום סימן. הכל היה בסדר, לא היה משהו מיוחד. אני לא יודע מה לומר". לדבריו, אחיו - אבי הצעירה - הוא שראה את המחזה הנורא בדירתה.

"הם גרו אצל אחי בבית, הכל היה בסדר, הכל היה טוב", הוסיף הדוד. "אין רקע, אין סימן, אין סיבה, אין כלום. הכל היה בסדר, לא היה משהו מיוחד. הוא חזר בתשובה, היא חזרה בתשובה. אני לא יודע מה לומר, לא יודע. הייתה בחורה טובה, הכל היה בסדר, וזהו. אחי ראה את המחזה הנורא".

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ