נגן להקת "הברירה הטבעית": ייכלא למאסר עולם

עונש ממושך לאילן בן עמי, נגן "הברירה הטבעית" לשעבר שהורשע ברצח אכזרי ובכוונה תחילה של בת זוגו לשעבר ב-2014. ביהמ"ש: "הנאשם נקט באלימות והתעללות"

בן עמי, ארכיון

בית המשפט גזר מאסר עולם על נגן להקת "הברירה הטבעית" אילן בן עמי, שהורשע ברצח בת זוגו לשעבר דפנה בר ציון בשנת 2014. על בן עמי נגזרו בנוסף 10 חודשי מאסר בפועל (חופפים למאסר העולם) ופיצוי של 258 אלף שקלים לבתה של בר ציון ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטתם כתבו השופטים גלעד נויטל מאיר יפרח וגיליה רביד כי בן עמי "נקט בהתעללות ובאלימות מילולית". עוד הם כתבו כי "הוא חש קיפוח, תסכול וזעם רב וגמלה בליבו החלטה להביא למותה".

"החל מכחצי שנה לאחר נישואיהם התנהג הנאשם כלפי המנוחה באופן אובססיבי שכלל פרצי קנאה, אלימות מילולית, והתקפי זעם", נכתב עוד בהחלטה. "אלו לוו בהרמות קול מרובות, שבירת חפצים, איומים בפגיעה, התבטאויות תוקפניות, גדושי חרפות וגידופים, השפלות, ומסרים מאיימים".

בסוף חודש ינואר הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב פה אחד את בן עמי בן ה-49 בעבירות רצח בכוונה תחילה, איומים (ריבוי מקרים), ושיבוש מהלכי משפט. הרכב השופטים דחה פה אחד את טענותיו של בן עמי, וקבעו שאין להטיל עליו עונש מופחת בגין עבירת הרצח שביצע.

"תחושת הצדק מתיישבת עם הטלת עונש מאסר עולם חובה על הנאשם בגין רצח המנוחה, שהיה רצח אלים מאוד, אכזרי, תוך שימוש בכלי משחית עוצמתי ופוגעני במיוחד - הפטיש", קבעו השופטים. "רצח שהנאשם ביצע לא במהלומה אחת אלא בכמה מהלומות, שוב ושוב, כולן בראשה של המנוחה, תוך דבקות בהמשך רציחת המנוחה, כשאחרי כיסוי פניה בבגד המשיך הנאשם להכותה בעוד מהלומות פטיש בראשה, כשהיא כבר שרועה אין אונים על הרצפה".

עוד כתבו השופטים בפסיקתם כי "תחושת הצדק מתיישבת גם מתיישבת עם הטלת עונש מאסר עולם על הנאשם, שביצע רצח ברוטלי ואכזרי שהרקע לו היה בעיקרו קנאה אובססיבית מתמשכת כלפי המנוחה וחוסר נכונות להשלים עם הפרידה ממנה. נדמה שבמקרה שלנו תחושת הצדק הייתה דווקא נפגעת אילולא זו הייתה התוצאה".

דפנה בר ציון ז''ל
דפנה בר ציון ז''ל | צילום: בטיסיה בולו

נמלט אך זוהה על ידי עובר אורח

המקרה התגלה לאחר שבני משפחתה של בר ציון, שהחלו לדאוג לה, יצרו קשר עם המשטרה ודיווחו כי אינם מצליחים להשיג אותה וכי ישנו חשש לביטחונה. במשטרה פתחו בחיפושים אחריה, ומספר שעות לאחר מכן איתרו את רכבה בקרבת דירתו של מי שעד לא מזמן היה בן זוגה. זמן קצר לאחר מכן הגיעה בתה של בר ציון אל דירתו של בן עמי, שם מצאה את גופתה מוטלת ועליה סימני אלימות קשים. לצוותי מד"א שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה.

בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", נעצר על ידי שוטרי מחוז תל אביב לאחר שקיבלו דיווח על גבר חשוד שהסתובב ברחוב פרוג במרכז העיר ופתחו בסריקות באזור. עובר אורח זיהה את בן עמי לאחר שראה את תמונתו והתקשר למשטרה. בן עמי ניסה לחמוק מהשוטרים דרך חצרות הבתים, אך לבסוף נתפס. לאחר תשאול ראשוני אישר בן עמי את זהותו , הובא לחקירה ונעצר.