חשד: יו"ר הפועל פתח תקווה לשעבר ניסה לפגוע במאיר שמיר

אחר חשיפת החשדות שחולייה הניחה מטענים שנועדו לפגוע באיש העסקים מאיר שמיר, כעת מתפרסם שאחד החשודים הנוספים במעורבות בפרשה הוא דני לוי

פרסום ראשון: אחרי שבסוף השבוע עצרה המשטרה חולייה שנחשדה בהנחת המטענים שנועדו לפגוע באיש העסקים מאיר שמיר, כעת מתברר כי אחד החשודים במעורבות בפרשה הוא דני לוי, לשעבר יו"ר הפועל פתח תקווה. הערב (ראשון) פרסם כתבנו גיא פלג לראשונה כי לוי נמצא במעצר בית של חמישה ימים. לוי אמר היום בתגובה שהוא לא מכיר את הנושא ולא קשור לפרשה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
 
mis
מוקדם יותר פרסמה העורכת הכלכלית קרן מרציאנו במהדורה המרכזית כי גורמים בשוק ההון הציעו למקד את הפוקוס בפרויקט בנייה ברחוב משמר הירדן בפתח תקווה. הקבלן שבנה את הפרויקט הזה הוא לוי, מי שהיה יושב ראש הקבוצה של הפועל פתח תקווה בתקופה בה שמיר היה הבעלים של הקבוצה. בשלב מסוים נקלע לוי לקשיים, ולקח הלוואה של חמישה מיליון שקלים מחברת "מניף", חברת אשראי עסקי שנמצאת בבעלותו של שמיר. לוי התקשה להחזיר את ההלוואה, והחברה בתגובה הוציאה צווי עיקול על חלק מהנכסים שלו. על פי ההערכות, בכך לא הסתיימה ההסתבכות של לוי: הוא לקח הלוואות נוספות, התקשה להחזיר גם אותן, והגורמים שנתנו לו את ההלוואות האלה הבינו שכדי לקבל את הכסף, הם צריכים לשחרר את הנכסים, להסיר את צווי העיקול שהוטלו עליהן. על פי ההערכה, הגורמים האלה ניסו ללחוץ גם על לוי וגם על שמיר באמצעות הנחת המטענים.
ביתו של הכדורגלן קובי מוסא, ביום שישי
ביתו של הכדורגלן קובי מוסא, ביום שישי
החשד: החולייה קיבלה עבודות מגורמים שונים ביום שישי הוארך בשישה ימים מעצרם של העבריין המוכר אבנר הררי ושל חשוד נוסף במעורבות בהנחת מטענים ברכבו של הכדורגלן קובי מוסא, של הזמרת מרגלית צנעני ושל שמיר. במשטרה מעריכים כי מדובר בחוליה, שהררי עמד בראשה, שקיבלה עבודות מגורמים שונים להנחת המטענים. הררי השתחרר לא מכבר מהכלא, וכעת נעצר שוב. צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת תל אביב, שהחל להתחקות אחר המטענים שהונחו במכוניתו של שמיר, ליד מקום עבודתו וליד ביתו בדצמבר האחרון, קישרו את המקרים למטען שהונח במכוניתה של מרגלית צנעני באזור לפני כחודש.
3211
חקירה מאומצת העלתה שמדובר בשני עבריינים - אחד מהם מסוכסך עם שמיר על רקע עסקי נדל"ן ועם מרגול הוא מסוכסך בטענה שהיא לא משמיעה את שיריו בתוכניותיה ברדיו - כך לטענתו. המטען שהונח ברכבה היה קטן ונועד לשמש לאזהרה - ואכן מאז המקרה החלה צנעני להשמיע את שיריו של האסיר לשעבר. במסגרת החקירה הגיעה המשטרה אל החוליה ועלה שמו של הכדורגלן קובי מוסא כקורבן אפשרי. כך הצליחו במשטרה לתפוס את אחד מחברי החוליה כשהוא מניח את המטען מתחת לרכבו של מוסא ביום שישי. פריצת הדרך הגיעה לאחר שצעיר בן 31 – חבר בחוליה – נתפס "על חם" כשהוא מטמין מטען ברכבו של מוסא ברמת השרון. הבלשים עקבו אחרי השניים והם נתפסו על חם כשהניחו את המטענים במכוניתו של הכדורגלן.