לאחר ניסיון החיסול: קובי מוסא מכחיש קשר לעבריינים

הכדורגלן, שמטען חבלה שהוטמן ברכבו הביא למעצר חשודים בהנחת מטענים למפורסמים, אומר לחדשות 2 כי הוא לא יודע במה מדובר. "אין לי מושג מי זה אבנר הררי"

המטען ברכבו של מוסא הוביל לפענוח
הכדורגלן קובי מוסא, שברכבו הונח אתמול מטען חבלה גדול על ידי חשודים כחברים בחוליה שהניחה מטענים למפורסמים ובהם גם מרגלית צנעני ואיש העסקים מאיר שמיר, לא מבין למה שמישהו ירצה לפגוע בו. בשיחה עם חדשות 2 הוא אומר: "הייתי בשוק, אני לא קשור לעולם הזה". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
אבנר הררי בבית משפט, ארכיון
אבנר הררי בבית משפט, ארכיון
מוסא הדגיש בשיחה כי אין לו כל קשר לעבריינים ואמר על החשוד המרכזי, העבריין המוכר אבנר הררי: "אין לי מושג מי זה, פעם ראשונה שמעתי את השם שלו. לא יודע למה זה קרה". לשאלה האם הכיר את אבנר בררי באופן אישי? ענה: "אני לא קשור לעולם הזה. אני לא יודע מי הוא בכלל, לא הסתכסתי עם אף אחד". כנשאל האם הוא מפחד להסתובב ברחוב אמר מוסא: "אני לא יודע מי רוצה לפגוע בי, אין לי מושג. באמת שאין לי מושג. המשטרה תעשה את העבודה שלה". הוא אמר עוד כי הוא לא רגיל לדברים כאלה ולכן הופתע מאוד: "ברור שהייתי בשוק. ברור שהפתיע אותי. אני לא יודע מה זה בכלל, אני לא מכיר את הדברים האלה". אתמול הוארך בשישה ימים מעצרם של הררי ושל חשוד נוסף במעורבות בהנחת מטענים ברכבו של מוסא, של הזמרת מרגלית צנעני ושל איש העסקים מאיר שמיר. שני חשודים נוספים שנעצרו יובאו לדיון בהארכת מעצרם הערב. במשטרה מעריכים כי מדובר בחוליה, שהררי עמד בראשה, שקיבלה עבודות מגורמים שונים להנחת המטענים. המטען שהונח אתמול ברכבו של מוסא היה מטען עוצמתי מאוד, חריג בגודלו ביחס למטענים הקודמים. המשמעות של הדבר עשויה להיות כי הכוונה בהנחת המטען הייתה חיסולו של הכדורגלן, בעוד במקרים הקודמים הכוונה הייתה רק לאיים או להזהיר. במשטרה עדיין לא ידוע המניע להנחת המטענים ומספר כיוונים נבדקים. העבריין המוכר אבנר הררי השתחרר לא מכבר מהכלא, וכעת נעצר שוב. צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת תל אביב, שהחל להתחקות אחר המטענים שהונחו במכוניתו של מאיר שמיר, ליד מקום עבודתו וליד ביתו בדצמבר האחרון, קישרו את המקרים למטען שהונח במכוניתה של מרגלית צנעני באזור לפני כחודש.
צנעני והפיצוץ ברכבה
צנעני והפיצוץ ברכבה
חקירה מאומצת העלתה שמדובר בשני עבריינים - אחד מהם מסוכסך עם שמיר על רקע עסקי נדל"ני ועם מרגול הוא מסוכסך בטענה שהיא לא משמיעה את שיריו בתוכניותיה ברדיו - כך לטענתו. המטען שהונח ברכבה היה קטן ונועד לשמש לאזהרה - ואכן מאז המקרה החלה צנעני להשמיע את שיריו של האסיר לשעבר. במסגרת החקירה הגיעה המשטרה אל החוליה ועלה שמו של הכדורגלן קובי מוסא כקורבן אפשרי. כך, הצליחו במשטרה לתפוס את אחד מחברי החוליה כשהוא מניח את המטען מתחת לרכבו של מוסא אתמול. פריצת הדרך הגיעה לאחר שצעיר בן 31 – חבר בחוליה – נתפס אתמול בבוקר "על חם" כשהוא מטמין מטען ברכבו של מוסא ברמת השרון. הבלשים עקבו אחרי השניים והם נתפסו על חם כשהניחו את המטענים במכוניתו של הכדורגלן.
צנעני והפיצוץ ברכבה
צנעני והפיצוץ ברכבה
במשטרה מדגישים שבמקרה של מוסא מדובר במטען שיכול היה לגרום למותו, זאת בניגוד לשלושת המטענים הקודמים שנועדו בעיקר לצורך אזהרה. עדיין נבדקת האפשרות שהשניים עבדו כשכירים מטעם אחרים, שייתכן ששילמו להם עבור הנחת המטענים. למוסא היה סכסוך לפני מספר שנים עם אדם, שאינו אחד מהחשודים: הוא שכח מהסכסוך עד שחוקרי המשטרה סיפרו לו שאותו אדם שהוא הסתכסך איתו ככל הנראה שלח אליו את העבריינים על מנת לנקום בו.