איתמר שמעוני: הטרדה? שיפסיקו לבלבל את המוח

בלעדי: בהקלטות האזנות הסתר שביצעה המשטרה לאיתמר שמעוני, נשמע ראש עיריית אשקלון לשעבר מתייחס לחשד שקיים הסכמי שתיקה עם עובדות שהיו כפופות לו

איתמר שמעוני ראש עירית אשקלון
איתמר שמעוני ראש עירית אשקלון | צילום: פלאש 90

במשך חמישה חודשים ביצעה המשטרה האזנות סתר לראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני, במסגרת חקירת התיקים העומדים נגדו. בהקלטה שנחשפה הערב (חמישי) בחדשות 2, נשמע שמעוני מתייחס לחשד לפיו חתם הסכמי שתיקה עם עובדות שהו כפופות לו ואיימו להתלונן נגדו על עבירות מין שביצע לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום שהוגש לפני מספר שבועות נגד שמעוני מייחס לו עבירות של קבלת שוחד. לעומת זאת, התיק שנבדק ונחקר בעניינו בחשד לביצוע עבירות מין ובמסגרתו הוזכרו הסכמי שתיקה - עדיין פתוח. פרקליטות מחוז ת"א בוחנת את התיק וכרגע הוא נמצא בהשלמות חקירה.

בהקלטה המדוברת נשמע שמעוני מבטל את את הטענות בדבר הסכמי השתיקה, לנוכח שביעות רצונם של התושבים מהישגיו כראש עיר:

שמעוני: "יאללה, תאמיני לי, שיעזבו אותי. הם חושבים... אם הטרדתי מישהי, היא הייתה הולכת למשטרה, נו מספיק..."

אישה לא מזוהה: "אבל אתה יודע שהם לא יעזבו אותך"

שמעוני: "לא, אבל הם מתעסקים ברכילות ומתעסקים בדברים פרטיים ומתעסקים בשטויות. תתעסקו בדברים מהותיים! התושבים מרוצים, יש..."

אישה לא מזוהה: "אבל הם לא יעשו את זה, הם לא... עזוב, נו..."

שמעוני: "...אנחנו עסוקים בעשייה ואני מביא את תל אביב לפה. תראי, יבואו מתל אביב לפה ואף אחד לא מעניין אותו כן הטריד, לא הטריד. אם מישהו חושב... אם מישהי הייתה חושבת שהטרדתי אותה, היא הייתה הולכת למשטרה ויאללה... שיפסיקו כבר עם הבלגן שלהם, נו... שיפסיקו לבלבל לי את המוח".

אישה לא מזוהה: "נו... יש סיפור. מה אתה מבלבל את המוח?"

שמעוני: "בסדר... כמה הם יכולים לשחזר? כן, היה, לא היה, כן הטריד, לא הטריד... מה הטריד. יאללה, מספיק... וואלה, אתה יודע מה? הטרדתי. יאללה, עשיתי הסכם עם מישהי. מה אתם רוצים? נגמר, זהו, יאללה נגמר... אין תלונה, אין כלום. מה אתם רוצים? עזבו אותי בשקט"

פרקליטו של שמעוני, עו"ד מנחם רובינשטיין מסר בתגובה: "אנחנו לא ננהל את התיק שספק אם יהיה - בטלוויזיה".

[brightcove_iframe video_id='20askelon_vtr2_n20170405_v1' autoplay='0' credit='"צריך לגייס הסכם", ההאזנות לשמעוני' desc='' kid='' duration=''']

אמש פורסם במהדורה המרכזית קטע אחר מהאזנות הסתר שקיימה המשטרה. בהקלטה נשמעת שיחה בין שמעוני לחברו משה פונטה, שהפכה למשמעותית בגיבוש הממצאים לכתב האישום שהוגש לאחרונה נגדו בגין עבירות השוחד.