פרשת בזק: מנכ"ל משרד התקשורת פילבר נחקר

התפתחות דרמטית בפרשת בזק: שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, נחקר במשרדי רשות ניירות ערך. פילבר חשוד בעבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך

פרשת בזק ממשיכה להסתעף: שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, זומן היום (רביעי) לחקירה במשרדי הרשות לניירות ערך, בחשד שביצע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך. בהמשך היום צפוי להתפרסם דוח מבקר המדינה שיבדוק בין היתר אם חברת בזק קיבלה יחס מועדף ממשרד התקשורת. פילבר זוכה להתייחסות רחבה בדוח. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת במסגרת חקירת הרשות לניירות ערך בפרשת בזק, קבע לפני שבועיים בית משפט כי בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', יורחק מהחברה ונאסר עליו להתייצב במשרדי כל החברות בקבוצת יורקום-בזק. בית המשפט קבע כי אלוביץ', מנכ"ל yes, רון אילון, וסמנכ"ל הכספים בחברה מיכאל ניימן חשודים בעבירת דיווח לחוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה, הפרת אמונים, עבירות מנהלים בתאגיד ושיבוש הליכי משפט. במקביל, לפני כשבועיים נחקרה מנכ"לית בזק סטלה הנדלר במשרדי הרשות לניירות ערך. הנדלר נחשבת למקורבת מאוד לשאול אלוביץ', שמינה אותה לאורך השנים לתפקידים ניהוליים רבים בקבוצת העסקים שלו. למרות חקירתה של הנדלר, בזק לא הוציאה על כך הודעה לבורסה, בניגוד למתחייב בחוק, ולא ברור מדוע צעד זה לא נעשה.
אלוביץ', בעל השליטה בבזק (ארכיון) (איל יצהר, גלובס)
אלוביץ', בעל השליטה בבזק (ארכיון) (איל יצהר, גלובס)
בית המשפט עוד קבע בעניינו של אלוביץ' כי ייאסר עליו גם ליצור קשר עם בנו אור, שנחקר אף הוא בחשד למעורבות בפרשה. "מר אלוביץ' אינו רשאי ליצור כל קשר עם בנו בכל עניין שהוא, למעט מקום בו יווצר צורך הקשור בניהול חברת יורוקום וחברות הבנות שלה", נכתב בהחלטת בית המשפט. השופטת הוסיפה כי "במקרה כזה יהיה ראשי שאול אלוביץ' לשוחח עם אור אלוביץ', בנו, במשרדי חברת יורוקום וזאת בנוכחות עו"ד". כמו כן השופטת אסרה על אלוביץ' ובנו להסתובב במשרדי בזק ו-yes, כמו גם על יצירת קשר כלשהו עם נושאי משרה בחברות הללו, למשך 30 ימים. "בכל הקשור לפעילות בקבוצת בזק, שאול אלוביץ' לא יגיע למשרדי חברת בזק וחברת yes ולא יצור קשר ישיר או עקיף עם מי מעובדי החברות הללו או נושאי משרה בהן", נכתב.
על אלוביץ' נאסר לשוחח עם בנו. אור אלוביץ (איל יצהר, גלובס)
על אלוביץ' נאסר לשוחח עם בנו. אור אלוביץ (איל יצהר, גלובס)
p>על רקע חקירתו של אלוביץ' והרחקתו ממשרדי החברות שבבעלותו, בבזק הודיעו כי דוד גרנות, שמונה לאחרונה כדירקטור בחברה, יחליף באופן זמני את אלוביץ' כיו"ר החברה. גרנות, ששימש בעבר כמנכ"ל הבנק הבינלאומי, מונה בשל היותו דירקטור בלתי תלוי ומינויו אמור לשדר ניטרליות בעבודת הדירקטוריון שנתפס כדירקטוריון של מקורבי אלוביץ'. עורכי דינו של של אלוביץ' אמרו בעקבות חקירת הרשות לניירות כי הוא משתף פעולה באופן מלא עם הרשויות ומסר להן את כל המידע שביקשו. "אנו מאמינים כי הרשויות אשר יבדקו את החשדות לעומקם, יגיעו למסקנה החד משמעית שאלוביץ' פעל ללא רבב", אמרו עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר. "מטבע הדברים, לא נוכל להתייחס לפרטי החקירה מעבר לכך". במקביל, המסחר הופסק אתמול בצהריים בארבע מניות של קבוצת בזק, אך זמן קצר לאחר מכן חודש המסחר תוך שנרשמים ירידות שערים.