אם הנערה העיוורת שעברה התעללות מדברת: "ראיתי את השטן מכה את בתי"

אחרי התיעוד שפורסם בחדשות 2 Online, בו נראית מטפלת מתעללת בנערה עיוורת הלוקה בשכלה, אמה מספרת כיצד הפכה בתה מילדה מאושרת לכבויה ומפוחדת

תיעוד ההתעללות

שעות ספורות לאחר שעובדת זרה נעצרה בחשד שהתעללה בנערה עיוורת ולוקה בשכלה בה טיפלה, מדברת לראשונה אמה של הנערה שמתקשה עדיין לעכל את שקרה. "היא הייתה ילדה שמחה, ילדה מאושרת, כל הזמן רוצה לשחק ורוצה מוזיקה ופתאום רואים ילדה כבויה, שוכבת מפוחדת והמכשפה הזאת, השטן בהתגלמותו מכה בה", מספרת ס' בריאיון לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האם מספרת כי אחרי שחשדם התעורר, החליטו לשים מצלמה שתיעדה את מעשי המטפלת. "בכלל לא הייתי חושבת לשים את המצלמה כי היא הראתה לנו פנים אחרות, 9 שנים היא אצלי, נתתי בה אמון מלא", היא מסבירה. "כל פעם שהילדה הייתה עם חבטות או סימן, אז היא הייתה אומרת שנפל עליה משהו וזה לא הדליק לי נורה אדומה כי רציתי להאמין שהכל בסדר".

תיעוד ההתעללות
תיעוד ההתעללות

"יום שבת אחד באתי לטפל בילדה ואני רואה את כל הרגל שלה סימנים כחולים והילדה מבוהלת", היא מוסיפה. "שאלתי אותה מה זה, כי לא ראיתי את זה בבוקר, חשבתי אולי עכביש עשה לה את זה".

לאחר התקנת המצלמה, נדהמו בני המשפחה לגלות את שעבר על הילדה. "חשבתי שאני חולמת, שאני לא רואה טוב", אומרת האם. "זה היה 9 שעות קריטיות שאני בחדר ליד, המשטרה ישבה על הכל וכל דקה חבטה, כל דקה טלטול, כל דקה צביטה, באיבר המין שלה, בחזה, בידים, ברגליים בעיטות. הרגליים שלה נפוחות עם סימנים כחולים, סטירות". כעת לאם יש גם מסר להורים: "אל תסמכו על אף אחד, תפקחו 100 עיניים".

[brightcove_iframe video_id='filipinit_yalda_fix_vtr2_n20170503_v1' autoplay='0' credit='' desc='תיעוד ההתעללות' kid='' duration='1929'']

"אחד האירועים הקשים בהם טיפלנו"

היום הודיעה המשטרה על מעצר העובדת הזרה ופירטה את המעשים החמורים המיוחסים למטפלת, בהם חשד להתעללות במשך שנים ארוכות. הפרשה החלה לפני מספר חודשים, כאשר הגיע אח של ס' (שם בדוי) לבקר אותה ואת הילדות שלה בביתם. הוא הבחין בסימני אלימות על בתה בת ה-16 של ס', נערה שסובלת משיתוק מוחין חמור ועיוורון, וזיהה על גופה סימנים כחולים ופצעים בראש. האם שאלה את המטפלת הזרה על הסימנים - וזו השיבה כי היא אינה יודעת מה קרה וטענה שזה לא קרה כשהיא טיפלה בילדה.

אח של ס' הציע לה להתקין מצלמה נסתרת בחדר שבו המטפלת יושבת עם הילדה הסמוך לסלון בכדי לעקוב אחר המתרחש. ס' הוסיפה כי לא חשדה במטפלת, אך הסכימה להצעת אחיה להתקין מצלמה.

תיעוד ההתעללות
תיעוד ההתעללות

החקירה החלה בעקבות תלונה שהוגשה בתחנת הראל בתחילת השבוע על ידי בני משפחתה של הנערה: קרוביה חשדו בהתעללות ופגיעה קשה מצד המטפלת, אזרחית הפיליפינים בת 35 שמתגוררת בירושלים ומגיעה מספר פעמים בשבוע לבית המשפט על מנת לטפל בנערה.

"זהו אחד האירועים הקשים של התעללות בקטין חסר ישע בו טיפלנו", כך ציינו במשטרה - שהדגישו כי בני המשפחה הציגו בפניהם תיעוד מהבית וגם סיפרו כי הבחינו בשינויים בהתנהגות של בתם. לאחר גביית העדויות, המטפלת אותרה ונעצרה שלשום: מעצרה של החשודה הוארך על ידי בית המשפט עד ליום שישי והחקירה נמשכת.

תגובת עורך דינה של המטפלת: "אני מביע תרעומת על דליפת חומר חקירה לתקשורת, כנראה באישור המשטרה, וניהול משפט שדה נגד מרשתי מחוץ לכותלי בית המשפט".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il