מנהלת בית ספר נעצרה בחשד לעבירות מין בתלמידות שלה

שולמית ברכה לנדאו, בת 50, נעצרה בחשד שלפני כמה שנים ביצעה מעשים מגונים בתלמידות שלה בבית ספר בביתר עילית שאותו ניהלה. עד כה הוגשו שלוש תלונות. מעצרה הוארך בארבעה ימים

כיתה ריקה
כיתה בבית ספר (ארכיון) | צילום: רויטרס

פרסום ראשון: משטרת מחוז ש"י עצרה היום (שני) מנהלת בית ספר בביתר עילית בחשד שביצעה עבירות מין בתלמידות שלה. מעצרה הוארך בארבעה ימים. ככל הידוע, עד כה הוגשו שלוש תלונות והן מתייחסות לפרק זמן שלפני חמש שנים. כעת בודקים במשטרה האם ישנן תלמידות נוספות שנפגעו מהתנהלותה של המנהלת.

המנהלת, שולמית ברכה לנדאו בת ה-50, חשודה בעבירות של מעשים מגונים. לפי הודעת המשטרה, לפני כמה שנים בהיותה מנהלת בית הספר היא ביצעה לפי החשד מעשים מגונים בכמה תלמידות שהיו קטינות. בית המשפט התיר לפרסם את שמה של המנהלת כדי לנסות ולאתר קורבנות נוספים.

מארגון מגן, המלווה את הנפגעות, נמסר: "אנו שמחים ששמה של שולמית לנדאו הותר לפרסום ומקווים שפרסום שמה יביא מתלוננות נוספות לאזור אומץ ולהתלונן נגדה. אנו מודים למשטרה על עבודה קשה ומקצועית.

"לצערנו, שנים רבות אנשים בקהילה ידעו ושתקו דבר שאיפשר לה לפגוע לכאורה בנפגעות נוספות. הגיע הזמן שחברי הקהילה יסתכלו פנימה ויבינו כי השתקה היא מקור הרע וישנו את הגישה. אנו גאים במתלוננות הגיבורות שפעלו מתוך רצון למנוע פגיעות נוספות ומחזיקים את ידם".