קופ"ח בחולון: חולה התפרעה והצדיקה את רצח האחות

אישה מחולון שזעמה על התור בבית המרקחת - בסניף בו הוצתה למוות אחות לפני כחודשיים - התפרעה והשליכה חפצים, ואף השמיעה איומים

קופת החולים בחולון הפכה שוב לזירה משטרתי
קופת החולים בחולון הפכה שוב לזירה משטרתי | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

שוב מהומה בסניף בו הוצתה למוות אחות: אישה מחולון נעצרה בחשד שהשתוללה ואיימה על עובדות בבית מרקחת - באותו סניף בו נרצחה האחות טובה קררו ז"ל לפני כחודשיים. לפי החשד, האישה - שסירבה להמתין לתורה - גם הביעה הצדקה לרצח האחות. בית המשפט האריך היום (חמישי) את מעצרה ביממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אתמול כאשר האישה, תושבת חולון בת 41, הגיעה לסניף קופת חולים כללית בעיר עם בנה לצורך טיפול. לאחר הטיפול התבקשה לגשת לבית המרקחת כדי לקנות תרופות לילד: כשביקשו ממנה להמתין לתורה היא החלה להתפרע, להעיף חפצים וגם לאיים על העובדות.

"החשודה עזבה את המקום בלא שקיבלה את מבוקשה וניידות משטרה שהוזעקו למקום החלו בסריקות ועצרו אותה מאוחר יותר", נמסר מהמשטרה. היום היא הובאה לבית המשפט שהאריך ביממה את מעצרה. במשטרה הדגישו כי הם יגלו "אפס סובלנות כלפי כל איום וניסיון של גילויי אלימות, ובמיוחד כנגד עובדי ציבור".

טובה קררו ז''ל והנאשם ברצח, אשר פרג'
טובה קררו ז''ל והנאשם ברצח, אשר פרג' | צילום: פלאש 90

"היא הרסה לי את החיים ואני שרפתי אותה"

לפני כחודש הוגש כתב אישום חמור נגד אשר פרג', תושב חולון בן 78, בגין רצח האחות טובה קררו. "הנאשם היה מטופל במרפאה בה עבדה המנוחה, נהג לפקוד אותה בתדירות גבוהה בשל עניינים רפואיים שונים ומשכך הכיר היטב את צוות המרפאה בכללותו ואת המנוחה בפרט", נכתב בכתב האישום.

מהחקירה עלה כי הרקע לרצח הוא חיסון נגד שפעת שקיבל פרג' מקררו ז"ל בחודש ינואר האחרון: "משסבר הנאשם שהחיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי המנוחה - גם באופן ישיר וגם באמצעות מכריה". בשלב זה, טוענת פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, "גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה לגרום למותה של המנוחה".

פרג', לפי האישום, הצטייד בבקבוק ובו חומר דליק ובשני מצתים: ב-13.3 הוא קבע תור לביצוע בדיקת דם, והגיע לבדיקה למחרת בשעה 08:36 עם החומר הדליק. וכך מתואר המקרה בכתב האישום: "הוא המתין לתורו בסמוך לחדר המנוחה, עד שנקרא על ידה לביצוע בדיקת הדם. כששהו הנאשם והמנוחה בחדרה, שפך הנאשם על המנוחה את החומר הדליק והצית אותה, בכוונה לגרום למותה. מיד לאחר מכן, עזב הנאשם את חדרה של המנוחה, בעודה נשרפת חיים".

בשלב זה הוא יצא למסדרון של המרפאה, השליך את הבקבוק והמצת שבערו ונמלט מהמקום: מותה של קררו ז"ל נקבע במקום. "במעשיו המתוארים לעיל, גרם הנאשם בכוונה תחילה למותה של המנוחה והמית אותה בדם קר, מבלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, ולאחר שהחליט להמיתה והצטייד בכל הדרוש לצורך המתתה", סיכמו בפרקליטות את האישום נגד פרג'.

פרג' בבית המשפט
פרג' בבית המשפט

בבקשה להארכת המעצר נכתב כי פרג' הודה בביצוע הרצח מתוך נקמה: שוטר בשם רס"ל טאפש נידאל שאל אותו, זמן קצר לאחר האירוע, למה ביצע את המעשה - והוא השיב: "כי היא הרסה לי את החיים ואני גם עכשיו שרפתי אותה, והרסתי לה את החיים". פרג' הוסיף: "ביקשתי זריקה, ולא נתנה לי מה שצריך". לאחר מכן הקליט אותו השוטר, ופרג' חזר על הודאתו: "שפכתי עליה דלק והדלקתי אותה - היא עשתה לי זריקה, אמרה לי נגד שפעת אבל לא נגד שפעת".

לשוטר אחר בשם מאיר עמוס אמר פרג': "היא הרגה אותי עם הזריקה שנתנה לי לפני חודשיים במקום שפעת, זריקה שעשתה לי כאבים, והדלקתי אותה כמו שהיא הרגה אותי". גם עדי ראייה שונים זיהו את פרג', תיארו את המאמצים להציל את קררו ז"ל וסיפרו לחוקרים כי פרג' זימן תור. במצלמות האבטחה מקופת החולים תועד המקרה - וההימלטות של פרג' מהחדר הבוער.

בשיחה עם משפחתו לאחר האירוע כינה את הזריקה שקיבל "זריקה של שיתוק". אשתו של פרג' סיפרה למשטרה: "כל יום הוא היה מקלל אותה ואומר שהיא גרמה לכאבים ברגליים ולשיתוק, אבל הוא לא היה משותק, היא עצמה התקשרה אליי והיא ביקשה שאני אגיד לו שיפסיק לקלל אותה... השיחה היתה לפני שלושה שבועות והוא היה לידי, אני אמרתי לו כשאני מדברת איתה בטלפון, הזהרתי אותו וביקשתי ממנו שיפסיק ושהיא אמרה שאם הוא לא יפסיק היא תלך למשטרה".

בבקשת המעצר כתבה עו"ד תמי אניס: "אין צורך להכביר מילים אודות חומרת מעשיו של המשיב, שביצע באכזריות רבה, רצח מחריד של אישה חפה מפשע, אחות במרפאה של קופת חולים, שכל חייה הוקדשו למתן טיפול רפואי לאנשים הזקוקים לו".