פרשת הלבנת ההון: אדם נוסף נעצר

החשוד, מקורב ליועץ האסטרטגי טל זילברשטיין שנעצר אתמול בפרשה, יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט

שטיינמץ בבית המשפט, אתמול (חדשות 2)
המשטרה עיכבה הערב (שלישי) לחקירה חשוד נוסף בפרשת הלבנת ההון של אנשי העסקים שנחשפה אתמול. החשוד, מקורב של היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין שנעצר אף הוא, יובא מחר לבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת אמש האריך בית המשפט את מעצרם של איש העסקים בני שטיינמץ ושל זילברשטיין בארבעה ימים בלבד, חרף בקשת המשטרה להאריכם בשמונה ימים. שטיינמץ מחה על מעצרו ואמר בבית המשפט כי "כל החקירה הזאת היא כלום ולא יהיה כלום". במשטרה מנגד טענו לראיות מוכחות נגד שטיינמץ ואמרו כי "האקדח המעשן של הפרשה הראשונה (גינאה) ירה בפרשה החדשה". על פי החשד, שטיינמץ וזילברשטיין פעלו להלבין סכום של כ-9 מיליון יורו כדי לכסות על עבירה אחרת - מתן שוחד לבכירים בעולם, בהם נשיא גינאה החדשה בתמורה להטבות כלכליות.
חשוד נוסף נעצר. זילברשטיין אמש (חדשות 2)
חשוד נוסף נעצר. זילברשטיין אמש (חדשות 2)
לדברי שטיינמץ בבית המשפט, "אני מרגיש נורא שהמדינה עושה לי דבר כזה. אני מרגיש כמו במשטר טוטליטרי של דיקטטורה. לא שיבשתי אפילו רבע שיבוש. יש פה מלחמה פוליטית וג'ורג' סורוס סימן אותנו. להוציא נגדי צו מעצר זה דבר נורא". גם ממלא מקום יו"ר דירקטוריון בזק, דוד גרנות, עוכב אתמול לחקירה במסגרת הפרשה. עם זאת הוא שוחרר ורשאי לשוב לעבודתו ללא מעצר בית וללא תנאים מגבילים. גרנות מכהן כיו"ר הזמני של בזק לאחר ששאול אלוביץ הורחק מתפקידו בשל החקירה שמתנהלת נגדו ברשות לניירות ערך. אתמול בבוקר הותר לפרסום כי היחידה הארצית של המשטרה עיכבה לחקירה באזהרה חמישה אנשי עסקים בכירים בחשד לביצוע עבירות על חוק איסור הלבנת הון, זיוף מסמך, שימוש במסמך מזוייף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, שיבוש מהלכי משפט ומתן שוחד.
דוד גרנות (תמר מצפי, גלובס)
דוד גרנות (תמר מצפי, גלובס)
במהלך הפעילות בוצעו חיפושים בבתיהם ובמשרדים המשמשים את חלקם והחל משעות הבוקר חוקרת המשטרה את המעורבים בחשד כי פעלו יחד באופן שיטתי עם החשוד העיקרי, על מנת לייצר ולהציג חוזים ועסקאות פיקטיביים, בין היתר בתחום הנדל"ן במדינה זרה וזאת לצורך העברות כספים והלבנת הון. החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה בינלאומי וכן עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה והמחלקה הפלילית והבינלאומית בפרקליטות המדינה. בהמשך להתפתחויות בחקירה יוחלט האם להביא את מי מהמעורבים לבית המשפט לדיון בעניינו.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ