"הוא נזרק עלי והניח עלי את הראש"

יהל שכטר, צעירה בת 20, חוותה הטרדה מינית מצד רופא שהיה ממונה עליה בעת השירות הלאומי שלה בבית החולים סורוקה

יהל מתייצבת מול המצלמות
פרסום ראשון: לפני כחצי שנה, כשהייתה בת שירות לאומי, הוטרדה מינית יהל שכטר בת ה-20 מבאר שבע במסדרונות בית החולים סורוקה, בידי רופא בכיר שהיה ממונה עליה. בריאיון מיוחד מתעקשת היום יהל לעמוד מול המצלמה ולספר בפנים גלויות על ההטרדה שחוותה. "אין לי מה להתבייש", היא מבהירה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
יהל מתייצבת מול המצלמות
יהל מתייצבת מול המצלמות
אחרי חצי שנה כבת שירות לאומי בסיוע לילדים חולים במחלקה הכירורגית, נכנסה יום אחד יהל עם הרופא למעלית, לבד. "עלינו באותה מעלית ואז הוא פתאום הוא הלך מאחורי ועשה לי מסאז' ו'נעים בעורף'", היא מתארת. "רציתי ברגע הזה שהמעלית תפתח ולצאת מהסיטואציה הזאת. ואז המעלית נפתחה והוא זז הצידה, הייתי מאוד מבולבלת". יום למחרת התקרית היא נקראה לחדרו של הרופא, הפעם כדי למסור תיק רפואי. "הקשתי, הדלת היתה חצי פתוחה הוא קרא לי להיכנס", היא מוסיפה. "נכנסתי, הוא ביקש לסגור את הדלת כי היה רעש. סגרתי בשיא התמימות והוא סימן לי לשבת על המיטה איפה שהוא התיישב. התיישבתי, הוא סיים את שיחת הטלפון והבאתי לו את התיק. רציתי לקום וללכת אבל לא הספקתי כי הוא פשוט נזרק עליי, הניח עלי את הראש על הירך והיידים שלו היו באוויר כמעט נגעו בי באזור הזה". "באותו רגע לא הצלחתי להגיב, הייתי בשוק, רק רציתי לעוף משם, אבל הגוף לא הצליח לעשות את זה. הרגשתי ממש פגועה. הוא קם ממני והלכתי". יהל הלכה הביתה ולא היתה מסוגלת לחזור לבית החולים. היא פנתה מייד לממונה על ההטרדות המיניות בבית החולים והתלוננה אבל מאז כבר עברה חצי שנה, היא טוענת, ומסרבים להשיב לה מה עלה בגורל הבדיקה.
ביה''ח סורוקה
ביה''ח סורוקה | צילום: פלאש 90
"תחושה שהמערכת זרקה אותה" יהל מוסיפה כי היא מתוסכלת מכך שהרופא ממשיך לעבוד כרגיל , ואילו היא נמצאת בבית. "כאילו, מה קורה? אתם אמורים לשמור עליי. פתאום הבנתי שאין לי אף אחד משם, ההנהלה לא הפסידה כלום אני מבחינתם רק בת שירות". בינתיים יהל מחכה בבית ומקבלת סיוע נפשי, בתקווה לחזור יום אחד לשירות הלאומי. "הנזק שנגרם לאותה אחת שמחכה בבית, לא פחות ממה שפגע בא הרופא", אומרת עורכת הדין לימור עמית-פנקר. "יש תחושה שהמערכת זרקה אותה, שלמערכת לא איכפת ממנה. היא הלכה לתרום ומרגע שהתלוננה היא אפס לא שווה יחס לא נענה לה על התלונה שמסרה". מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "נעשה בירור מקיף של התלונה והרופא זומן לבירור משמעתי. במקביל הפרדנו בין מקום עבודתה של המתלוננת לרופא. בתוך כך התפטר הרופא מעבודתו בביה"ח ובכך התייתר הצורך בהמשך ההליכים המשמעתיים נגדו. הטיפול במתלוננת נעשה ברגישות מרבית תוך ליווי של עובדת סוציאלית מביה"ח. בנוסף, אנו בקשר איתה למציאת שיבוץ חדש".