הבן חשוד, האם בתחנה: "בת ערובה"

שוטרים שהגיעו לבית משפחה בראשון לציון חיפשו אחר הבן החשוד בעבירות רכוש. אלא שהוא לא היה בביתו באותה עת – ואמו נלקחה לתחנת המשטרה "עד שהוא יגיע"

"בת ערובה". האם עוכבה במשטרה
בלשי תחנת המשטרה בראשון לציון הגיעו לביתו של צעיר כבן 25 המתגורר בעיר, כשבידיהם צו חיפוש חתום בידי שופט. הצו הוצא על בסיס מידע מודיעיני, לפיו קיים חשד כי הצעיר היה שותף לפריצות ולעבירות רכוש בעיר. אלא שבתום החיפוש, כשהבינו הבלשים כי הצעיר לא נמצא בבית, טוענת אמו כי עוכבה לחקירה במשך שעתיים - עד שבנה יגיע בעצמו לתחנת המשטרה. "השוטרים לקחו אותי כבת ערובה עד שבני יחזור", סיפרה לחדשות 2 Online. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת עם הגעת הבלשים לביתו של הצעיר, הם פגשו באמו, שאפשרה להם לבצע את החיפוש בהתאם לצו. במסגרת החיפוש, טענו השוטרים כי נמצאו חפצים חשודים. הם יצרו קשר עם הבן ששמו נכתב על הצו, אך הוא מצדו הסביר כי הוא נמצא בנתניה, וכי ישוב לביתו בעוד כשעה. יש לציין כי בידי השוטרים היה צו חיפוש בלבד, ולא צו מעצר או דרישה לחקירה. למרות זאת, לטענת האם, השוטרים סירבו להמתין והם עיכבו אותה לחקירה עד לשובו של הבן. "לקחו אותי כבת ערובה לתחנת המשטרה, אמרו לי שאני חייבת להתלוות אליהם", שחזרה האם. "אמרו שישחררו אותי ברגע שיגיע". כך, האם מספרת כי בילתה כשעתיים בתחנת המשטרה, עד שהגיע בנה לתחנה. "עצוב לי שעיכבו אותי ללא שום סיבה מוצדקת", הוסיפה האם. "אני אישה חולה, אפילו לא נתנו לי לקחת את התרופות שלי". "רוצים יחס שווה" בחיפוש בביתם, מצאו השוטרים מפתחות וטלפון, אולם האם לא ידעה להסביר למי הם שייכים. כשהבן הגיע לתחנת המשטרה הוא נחקר והסביר כי מדובר בחפצים ששייכים לאחותו. החוקרים המשיכו ותשאלו גם אותה - והיא אישרה כי מדובר בחפצים השייכים לה.
''נטפלים לבניי כל הזמן''. האם שעוכבה<
''נטפלים לבניי כל הזמן''. האם שעוכבה<
"גידלתי עשרה ילדים והשוטרים נטפלים לבניי כל הזמן", הדגישה האם. "מפכ"ל המשטרה אמר כי ישנה את הגישה כלפי בני העדה האתיופית, אבל אני לא רואה את השינוי הזה. אנחנו לא ביקשנו שהמשטרה תתייחס אלינו בצורה שונה, אנחנו רוצים שיתייחסו אלינו כמו לכולם שווה בשווה, לא לפי הצבע. אני מתקשה להאמין שאם זו היתה אמא בצבע לבן היו לוקחים אותה כבת ערובה כל פעם כשבאים עם צו חיפוש". ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במסגרת מאבק המשטרה בעבירות הרכוש, בוצעה פעילות חיפוש בבית עם צו חתום בידי שופט. בחיפוש נתפס רכוש החשוד שהושג בעבירה, ובסיום החיפוש עוכבה מחזיקת המקום על פי חוק, לצורך מתן עדות פתוחה בעניין המוצגים שנתפסו בביתה. גרסת האישה נגבתה בעדות פתוחה שארכה עשר דקות בלבד משעה 16:17-16:27 ושוחררה לאחר מכן".