נעצר בכלא: רוצח נשותיו ניסה לעשוק קשישה

שמעון קופר המרצה שני מאסרי עולם בגין רצח בנות זוגו חשוד כי ניסה, יחד עם זוגתו הנוכחית, לעשוק קשישה בה טיפלה בת הזוג

שמעון קופר (פלאש 90)

שמעון קופר, שהורשע ברצח שתיים מנשותיו, נעצר אתמול (ראשון) בחשד שניסה לגזול את רכושה של קשישה ערירית בת 94 מירושלים, שנפטרה לאחרונה. יחד עם קופר, שמרצה שני עונשי מאסר עולם, נעצרה גם בת זוגו הנוכחית, תושבת ירושלים, שעבדה עד לא מכבר כמטפלת של הקשישה. השניים חשודים בעבירת עושק, ניסיון קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקשירת קשר לביצוע פשע.

שמעון קופר (פלאש 90)
שמעון קופר (פלאש 90)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קופר וזוגתו נעצרו בתום חקירה סמויה של היחידה המרכזית של המשטרה שנמשכה מספר שבועות, ונפתחה לאחר שהקשישה דיווחה לפני כמה חודשים על כך שקיבלה מכתב ובו נכתב כי היא מוכנה להעביר לקופר ולזוגתו את כל רכושה, נכסיה וכספה - וכל שנותר עליה לעשות הוא לחתום עליו.

אתמול הגיעו החוקרים לכלא איילון, שם מרצה קופר את עונשו, ועצרו אותו ואת בת הזוג שהגיעה לבקר אותו בבית הכלא. מחקירת המשטרה עולה כי בת הזוג של קופר עבדה במשך תקופה כמטפלת של הקשישה, שלא הייתה מצויה בקשר עם בני משפחתה, ובין השתיים נוצרו יחסי קרבה.

במהלך התקופה סיפרה החשודה לקשישה על קשריה עם קופר, עליו סיפרה כי הוא נמצא בארה"ב. קופר אף נהג לשוחח עם הקשישה בתדירות רבה מתוך כותלי הכלא וביניהם נרקמו יחסי קירבה.

לדברי המשטרה קיים חשד כי השניים פעלו בצורה שיטתית לאורך זמן ממושך במטרה לייצר מערכת יחסים של קירבה עם קשישה. אותם יחסים היוו על פי החשד את הבסיס לניסיון ההונאה של הקשישה. עוד ציינו במשטרה כי לאורך החקירה כולה עמדו החוקרים בקשר עם בתה של הקשישה והיא עודכנה בפרטים.

מהמשטרה נמסר כי "עברו של החשוד שבגינו הורשע פעמיים על ידי בית המשפט יש בו משום העלאת המסוכנות וחשד לתכנון מקדים ומתוחכם בה נקט יחד עם החשודה. ניצול מצבה הרגיש של קשישה ערירית על מנת לקבל ממנה במרמה את רכושה הינו מהאירועים החמורים שבגינן פתחה המשטרה בחקירה ועצרה את החשודים".

[brightcove_iframe video_id='20koper_vtr1_n20121230_v1' autoplay='0' credit='' desc='' kid='' duration=''']