פרשת הצוללות: נבדקות עוד עסקאות

החקירה המורכבת מסתעפת לעוד חקירות שקשורות לרכש ביטחוני בחו"ל. החוקרים בודקים עסקאות שקידמו החשודים המרכזיים ומעורבים נוספים

צוללת ישראלית בגרמניה (ארכיון) (רויטרס)
גורמים המעורבים בחקירת "תיק 3000" אמרו היום (שלישי) שהחקירה אינה מתמקדת רק בפרשת הצוללות וכלי השיט. החקירה הסתעפה בימים האחרונים לבדיקת עסקאות רכש ביטחוני נוספות מחו"ל. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בפרשות הנוספות שנבדקות נחקרים עדים שתוחקרו גם בהקשר לפרשת כלי השיט והצוללות. עם זאת, במשטרה מספרים כי ישנם חשודים נוספים שיוזמנו בזמן הקרוב לחקירה. בפרשות החדשות שנבדקות השתמשו החשודים באותה שיטה שהייתה נהוגה בפרשת הצוללות לכאורה. בכירים שהיו מעורבים בעסקאות יכלו בשיטה הזו לגזור רווחים עצומים על חשבון המדינה ומשלם המיסים.
צוללת ישראלית (ארכיון) (רויטרס)
צוללת ישראלית (ארכיון) (רויטרס)
בתוך כך דווח כי עסקת עד המדינה ההולכת ונרקמת עם העד המרכזי מיקי גנור טרם נחתמה. חוקרי המשטרה והפרקליטות בודקים בימים האחרונים לפרטי פרטים את החומר שהעביר גנור, שככל הנראה כלל גם מסמכים רבים. נבדקת אפשרות לשלוח את גנור גם לבדיקת פוליגרף בטרם יחתמו על ההסכם.
מיקי גנור (מוטי קמחי)
מיקי גנור (מוטי קמחי)
עמוס גלעד, לשעבר בכיר במשרד הביטחון, ומי שכיהן כראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון במשך 13 שנים, מסר היום עדות במשך יותר מחמש שעות בפני החוקרים. "מסרתי עדות מפורטת על פי דין", אמר גלעד בתום חקירתו. "התרשמתי עמוקות מרמתם המקצועית של החוקרים. פרט לכך אין בכוונתי או ביכולתי למסור דבר".
העיד במשך שעות. גלעד (Olivier Fitoussi /FLASH90)
העיד במשך שעות. גלעד (Olivier Fitoussi /FLASH90)
גלעד מוגדר כמי שבקיא היטב בהתנהלות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל אנשי המשרד בעסקאות שנוגעות לצוללות ולכלי השיט ולהחלטות שהתקבלו בעניינן. עדותו נקבעה עוד לפני שהתפרסמה התפנית בדבר המגעים המתקדמים שמתנהלים מול מיקי גנור.