הותר לפרסום: הח"כ לשעבר החשוד בעבירות שוחד - אמנון כהן

בית המשפט התיר לפרסום כי אמנון כהן הוא הח"כ החשוד בקבלת שוחד, בין היתר באמצעות הטבות בעלות אופי מיני

אמנון כהן הוא הח"כ לשעבר החשוד בקבלת שוחד: כך התיר היום (חמישי) לפרסום בית המשפט. אתמול הוארך מעצרו של כהן בחמישה ימים לאחר שנעצר בחשד לקבלת שוחד בעל אופי מיני: בית המשפט התיר גם לפרסם את שמו אך עיכב את ההחלטה ביממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן שימש כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס משנת 1999 ועד ינואר 2015, אז הודיע כהן על פרישה מהחיים הפוליטיים. מבין תפקידיו הבולטים בזמן כהונתיו: סגן יו"ר הכנסת, יו"ר ועדת הכלכלה, יו"ר הועדה לענייני ביקורת המדינה, יו"ר הוועדה לפניות הציבור וחבר בוועדת הכספים של הכנסת.

עם פרישתו, מונה כהן בחודש פברואר ליו"ר מכון התקנים ונאלץ להתפטר כחודש לאחר מכן בעקבות תחקיר "עובדה" - ממנו עלה כי כהן קידם לכאורה את ענייניו של איש העסקים דניאל מולקנדוב.

אתמול הוא נחקר באזהרה בחשד שקיבל שוחד מאיש עסקים, בין היתר באמצעות הטבות בעלות אופי מיני, בתמורה לקידום עניינים הנוגעים לתחום עיסוקו של האיש. הפרשה, במסגרתה נעצר כהן, נחשפה בתכנית "עובדה" עם אילנה דיין.

כהן יצא אתמול מהדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון ללא אזיקים, כשהוא מלווה בחוקרים. החשד נגדו ממוקד בפרט שפורסם בתחקיר "עובדה" לפיו השוחד המדובר הוא שוחד מיני: איש העסקים שבמרכז הפרשה שלח לכהן אישה עמה הוא קיים יחסי מין - והוא בתמורה, קידם את האינטרסים שלו.

החשד: עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

המשטרה הצליחה ליצור קשר עם אותה אישה - שאינה תושבת ישראל ומתגוררת בבלארוס - ולהביאה לארץ לצורך החקירה. כאמור מעצרו של כהן לאחר שנערך עימות בין כהן לאישה. בתום הדיון שנערך בבית המשפט, השופט קבע שקיימים פערים גדולים בין המידע שנאסף בחקירה לבין גרסתו של כהן.

מהמשטרה נמסר כי "לאחרונה, הודות למאמצים חקירתיים, אשר התאפשרו בין היתר בעקבות תחקיר "עובדה" והניבו התפתחויות והודות להזדמנות מבצעית שאפשרה התקדמות חקירתית, בוסס באופן משמעותי החשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי הח"כ לשעבר והוא עוכב לחקירה באזהרה ובהמשך נעצר".

כהן נחקר על ידי יחידה ארצית של המשטרה, שם הדגישו כי "לאחרונה בוסס באופן משמעותי החשד". החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ובהתאם להתפתחויות יוחלט על המשך הטיפול בעניינו.

[brightcove_iframe video_id='mivzak9_vtr2_n20161208_v1' autoplay='0' credit='מבזק חדשות 9:00' kid='' duration=''']