מטען בבניין: "מעולם לא קרה פה"

תושבי שכונת גן נחום בראשון לציון הופתעו לגלות הערב כי באחד הבניינים הוסלק מחסן אמל"ח על ידי אחד החשודים בהנחת המטענים נגד ידוענים

"סגרו את הרחוב"

אחרי שנרגעו הרוחות מאירוע הנחת המטען בבניין מגורים בראשון לציון אמש (שלישי) סיפר צביקה, אחד הדיירים במקום לחדשות 2 Online על השעות המפחידות שעברו עליו. "אמרו לנו שיש מטען ושזה מסוכן ושלא נתקרב", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכול התחיל לפני חודש בערך", המשיך ותיאר צביקה. "באו, סגרו את הרחוב, גילו כמה מטענים ברחובות. יום אחד חניתי את האוטו והמשטרה באה לבדוק אם יש בו מטען". הערב הגעתי, פתאום ראיתי מכבי אש. אמרו לנו שיש מטען ושזה מסוכן ולא להתקרב". צביקה הוסיף עוד ואמר כי מדובר ברחוב שקט בדרך כלל. "אני גר פה כמעט 50 שנה ומעולם לא קרה דבר כזה", אמר.

הבניין פונה הערב מדייריו בעקבות מטען חבלה שהתגלה באחת הדירות. חבלני משטרה הוזעקו למקום לאחר שאחד החשודים בפרשת הפעלת מטענים נגד ידוענים סיפר לחוקריו כי הסתיר מטען בדירה המדוברת. בעקבות הדיווח הגיעו חבלני המשטרה למטען ופעלו לנטרלו.

''סגרו את הרחוב''
''סגרו את הרחוב'' | צילום: סוכנות הידיעות ''חדשות 24''

"בהמשך לפרשיית המטענים הנחקרת במחוז ת"א, הערב התגלה מטען חבלה בדירה ריקה בראשל"צ", מסרה המשטרה. "דיירי הבניין התבקשו לפנות את הבניין עד לסיום עבודת החבלנים במקום. החקירה נמשכת".

רק לפני ארבעה ימים הונח מטען חבלה ברכבו של הכדורגלן קובי מוסא, על ידי חשודים כחברים בחוליה שהניחה מטענים למפורסמים ובהם גם מרגלית צנעני ואיש העסקים מאיר שמיר. בשבוע שעבר הוארך מעצרם של אבנר הררי ושל חשוד נוסף במעורבות בהנחת מטענים ברכבו של מוסא, של הזמרת מרגלית צנעני ושל איש העסקים מאיר שמיר.במשטרה מעריכים כי מדובר בחוליה, שהררי עמד בראשה, שקיבלה עבודות מגורמים שונים להנחת המטענים.

[brightcove_iframe video_id='rishon_mitan_vtr2_n20170221_v1' autoplay='0' credit='זירת האירוע, הערב' kid='' duration=''']

העבריין המוכר אבנר הררי השתחרר לא מכבר מהכלא, וכעת נעצר שוב. צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת תל אביב, שהחל להתחקות אחר המטענים שהונחו במכוניתו של מאיר שמיר, ליד מקום עבודתו וליד ביתו בדצמבר האחרון, קישרו את המקרים למטען שהונח במכוניתה של מרגלית צנעני באזור לפני כחודש.