לאחר חיסול סוטחי: כך נראית "ממשלת האחדות" של העולם התחתון

חיסול עבריין הצמרת הישראלי במקסיקו עשוי להוביל לשינוי מפת ארגוני הפשע בארץ. כמה מהארגונים הבולטים בישראל שומרים על שיתוף פעולה הדוק - עם דו קיום מפתיע

זמן צפייה: 02:05

חיסול עבריין הצמרת בן סוטחי בשבוע שעבר במקסיקו בידי מחסלת ששלח קרטל מקומי, עשוי להביא לשינוי מפת הקואליציה של ארגוני הפשע בישראל. היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) צריכה לטפל כעת בארגונים שנותרו לאחר חיסולו של סוטחי - שבהם משתפים פעולה ערבים ויהודים.

בראש ארגון הפשע החזק והעשיר ביותר בישראל עומדים האחים יוסי ושי מוסלי, הנמצאים בקואליציה עם העבריין ערן חייא, שמביא איתו קשרים בין-לאומיים, והעבריין אביאל וואהל.

דיווח: הרקע לחיסול הישראלים במקסיקו – סכסוך עם קרטל מקומי

"כולם ידעו מי הוא": עלייתו ונפילתו של העבריין שחוסל במקסיקו

מתגנבת מאחור – ויורה מטווח אפס: תיעוד חיסול הישראלים במקסיקו

מפת ארגוני הפשע בישראל
מפת ארגוני הפשע בישראל | צילום: חדשות 13

הארגון השני שמטופל ביאחב"ל הוא ארגונו של עמיר מולנר, שנחשב שחקן מאוד משמעותי במפת הפשע הישראלי יחד עם האחים טיירי, וארגונו של ויסאם חרירי.

אף שבעולם הפשע הדברים עשויים להשתנות תוך זמן קצר, כבר תקופה ארוכה יחסית משתפים הארגונים הללו פעולה, ונמצאים ביחסים מאוד טובים - בקואליציה חזקה אחת.

אתמול הוציא האינטרפול התראה אדומה על שם ונסה בלר פלס, "הבלונדינית", שעל פי החשד עזרה בחיסול שני הישראלים. לפי ההתראה, פלס היא בעלת שתי דירות במקסיקו סיטי ושמה מופיע כסגנית נשיא בחברה במיאמי. התקשורת במדינה דיווחה כי היא פגשה את העבריין בן סוטחי בתירוץ של סגירת עסקת נשק כבד.

הרשויות במקסיקו מחפשים כאמור בימים אלו אחר אשת הפיתוי שעזרה בחיסולם של סוטחי ואזולאי, לאחר שנפגשה איתם במסעדה בבירה מקסיקו סיטי שבה חוסלו.

''הבלונדינית'', החשודה בסיוע לרצח הישראלים במקסיקו
''הבלונדינית'', החשודה בסיוע לרצח הישראלים במקסיקו | צילום: ESPECIAL

תחילה, חשבו החוקרים כי הפאה הבלונדינית שנמצאה בזירה שייכת למחסלת, אך בהמשך הגיעו למסקנה כי מדובר באישה שהייתה אחראית ל"כיפה אדומה" שנעשתה לשני העבריינים. החשודה שנרשמה במסעדה בשם "ונסה באייר", קיבלה על ידי כלי התקשורת את הכינוי "לה גרה" (הבלונדינית), בשל הפאה שנמצאה בזירה.

ההערכה במשטרת המקומית, שהועברה גם לישראל, היא ש"לה גרה" הייתה חלק מחוליית החיסול. על פי הדיווחים, היא נמלטה דרך המטבח ואז עלתה על טנדר שחיכה לה מחוץ למקום.

השבוע דיווחו כלי תקשורת במקסיקו כי בן סוטחי ואלון אזולאי נורו למוות על ידי מחסלת ששלח קרטל מקומי שבו עבד בן סוטחי. על פי הדיווח, הרקע לחיסול הוא סכסוך של סוטחי עם ארגון הפשע. עוד עולה מהפרסום כי סוטחי היה מלבין כספים בשירות הקרטל, ושראשי הארגון סברו שהוא מנסה לגנוב מהם כספים. בשל כך, ביקשו להיפגש עמו. סוטחי דרש שהפגישה תתקיים במקום ציבורי, ולאחר שנקבע שייפגשו במסעדה - הוא ואלון אזולאי נורו למוות מטווח אפס.

תיעוד המרדף אחרי החשודים בחיסול ממקסיקו
תיעוד המרדף אחרי החשודים בחיסול ממקסיקו | צילום: חדשות 13

כמו כן, דווח כי בכיר בארגון הגיע לעיר הבירה לפקח על החיסול, ועשה זאת דרך הטלפון הסלולרי של המחסלת. מיד אחרי החיסול, עזב את העיר, אך נקלט במצלמות אבטחה באזור. המידע על החיסול הגיע מציתות לשיחות טלפונים בין הארגונים שבהם סוטחי הלבין לכאורה כספים, כך על פי הדיווח.