תיעוד: קללות, קריאות גזעניות ויידוי אבן - לעבר נהג אוטובוס

בסרטון שהגיע לידי חדשות 13 ניתן לראות צעירים משתמשים בשפה בוטה כלפי הנהג, שדרש מהם לרדת מכלי הרכב. לאחר עימות בין הצדדים, השליכו השניים אבן לעבר השמשה. "בפעם הבאה אולי יהרגו אותי"

זמן צפייה: 01:58
תקרית אלימה התרחשה ביום שני בצומת בר אילן שבירושלים, לאחר ששני צעירים עלו על אוטובוס של "אגד תעבורה" ופתחו בעימות בוטה עם הנהג, ממדוח זהאדה - שהוביל בסופו של דבר להשלכת אבן על שמשת כלי הרכב. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 13, ניתן לראות את השניים עולים לאוטובוס ומבקשים מהנהג לנסוע בלי לשלם. שכזאהדה מסרב, מגיע צעיר שמציע לשלם בעבור השניים. בהמשך, הצעירים מבקשים מהנהג לעצור להם במקום שאינו מיועד להורדת נוסעים. בתגובה אומר זהאדה: "אני לא מוריד שם". בשלב הזה, כפי שניתן לראות, מתגלע ויכוח בין הצדדים - בו הצעירים משתמשים בשפה בוטה וגזענית כלפי הנהג, שדרש מהם בתגובה לרדת מהאוטובוס. אחרי שהשנייים ירדו מהאוטובוס, זהאדה ירד בעקבותיהם. לטענתו, ברחוב הם הלמו בו באגרופים. הוא חזר לאוטובוס, על מנת להתחמש בתרסיס פלפל, ואז הושלכה לעבר השמשה אבן גדולה. בצילומי האוטובוס לאחר התקרית ניתן לראות את הנזק האדיר שנגרם לשמשה בעקבות הזריקה. "עכשיו איך אני אנהג שם? אני מפחד לצאת לגבעת זאב. אולי בפעם הבאה יהרגו אותי", אמר זהאדה.
הנוסעים בוויכוח עם נהג האוטובוס
הנוסעים בוויכוח עם נהג האוטובוס | צילום: חדשות 13
לכתבות נוספות בחדשות 13: עוקף – ונצמד: תיעוד הנהיגה הפראית שכמעט וגרמה לתאונה בדרום ריב מהסרטים – המצוירים: קטטה אלימה בדיסנילנד בארה"ב • תיעוד עקב תיעוד חדש: גם הסייעת מהגן בראש העין נחקרה בחשד להתעללות
הנזק שנגרם לאוטובוס
הנזק שנגרם לאוטובוס | צילום: חדשות 13
בעקבות התקיפה, החליטו אמש אנשי הוועד ב"כוח לעובדים", המייצג את הנהגים, להשבית את הנסיעות בקווי "אגד תעבורה" למשך שעתיים. מ"כוח לעובדים" נמסר כי בשנה האחרונה נרשמו יותר מ-600 תקיפות נהגי אוטובוס, רבות מהן על רקע גזעני. "המדינה מפקירה בעצם את מי שעושה את אחד השירותים הציבוריים החשובים שיש היום במדינה", אמר תום פרוימוביץ, ראש ענף תחבורה בארגון.