"התיירת הבריטית: המשטרה בקפריסין אילצה אותי לשנות את גרסתי"

עיתון ה"סאן" הבריטי דיווח כי הצעירה, שעצורה בקפריסין בחשד לכך שבדתה תלונה על אונס מצד 12 ישראלים, טוענת שהוכרחה לחתום על מסמך הודאה לאחר שהוחזקה שעות ארוכות בתחנה ללא עורך דין

זמן צפייה: 01:38

פרשת המין בקפריסין: התיירת הבריטית שעצורה בקפריסין בחשד לכך שבדתה תלונה על אונס קבוצתי בידי 12 צעירים ישראלים, טוענת היום (שני) שהמשטרה אילצה אותה לשנות את גרסתה ולחתום על מסמך הודאה לאחר שהוחזקה שעות ארוכות בתחנת המשטרה המקומית ללא עורך דין. כך, לפי דיווחים ב"סאן" הבריטי.

עוד טוענת הצעירה, שמואשמת בפגיעה ברגשות הציבור ושיבוש הליכי משפט, שהחוקרים איימו עליה שיעצרו את "חבריה לקונספירציה" אם היא לא תשתף פעולה, ושהיא חתמה על ההצהרה שקרית שנכתבה על ידי חוקרי המשטרה עצמם בה היא מודה שבדתה את הסיפור, כיוון שהייתה מותשת אחרי שמונה שעות חקירה.

לכתבות נוספות בנושא >>

פרשת המין בקפריסין: כתב אישום הוגש נגד הצעירה הבריטית

פרסום ראשון: משטרת קפריסין פתחה בחקירה נגד הצעירים הישראלים

פרשת המין בקפריסין: הבריטית תואשם בפגיעה ברגשות הציבור

הצעירה הבריטית מובאת לדיון בעניינה
הצעירה הבריטית מובאת לדיון בעניינה

מייקל פולאק, עורך דינה של הצעירה, אמר כי "ההודאה הושגה תחת לחץ גדול ואיומים. לא ניתנה לה גישה לעורך דין, ואנחנו גם מבינים לצערנו שאף שלב בהליכים לא הוקלט".

על פי הדיווח, דקות לפני שהוגש נגדה כתב האישום, שלחה הצעירה הודעות לחבריה ובהן כתבה "זה מטורף, הם לא נותנים לי לדבר עם אף אחד, הם מנסים לגרום לי לחתום על משהו".

תגובת עורך דינם של הצעירים הישראלים, ניר יסלוביץ: "שוב אין למתלוננת שום בעיה להחליף את גרסאותיה כזיקית המחליפה צבעים. מהכרותי עם רשויות החקירה בקפריסין ברור שהמתלוננת שוב מעלה גרסאות שקריות חסרות כל תימוכין וכך גם יקבע על ידי בית המשפט".

הנערים החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין
הנערים החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין | צילום: חדשות 13

כזכור, בשבוע שעבר המשטרה בקפריסין הגישה כתב אישום נגד הצעירה הבריטית, שהודתה כי שיקרה שנאנסה על ידי 12 נערים ישראלים, בגין פגיעה ברגשות הציבור ושיבוש הליכי משפט. השופטת בדיון אמרה כי "בשל שקריה של הצעירה, 12 צעירים נעצרו לשווא ויש לכך השפעה קשה על עתידם של הצעירים - שחוו טראומה". אם בת ה-19 תורשע, היא צפויה להישלח לעד שנת מאסר וכן קנס בסך 1,750 אירו.

כמו כן, בכוונת עורך הדין של חלק מהנערים להגיש תביעה ייצוגית נגד הצעירה על סך לפחות 60 אלף אירו. גם הרשויות במדינה שוקלות להגיש תביעה נגד הצעירה בעקבות הוצאות החקירה הגבוהות.