פרשת שחיתות ציבורית: 2 בכירים במשרד ממשלתי נעצרו בחשד לשוחד

7 חשודים נעצרו וארבעה עוכבו במסגרת חקירה של להב 433, בחשד ששילמו לעובדי ציבור כדי שיטו עבורם מכרזים, ויעניקו להם הטבות רגולטוריות. חיפושים נערכו בבתיהם ובמשרדיהם

זמן צפייה: 00:17

המשטרה עצרה הבוקר (שני) שבעה חשודים ועיכבה לחקירה ארבעה חשודים נוספים בחשד לעבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים. שניים מהעצורים הם עובדי ציבור במשרד ממשלתי. חיפושים נערכו בבתיהם ובמשרדיהם.

מחקירת יחידת להב 433 של המשטרה עולה כי החשודים נתנו כל אחד על פי חלקו כספי שוחד וטובות הנאה נוספות לעובדי ציבור בתמורה למכרזים שאלה יטו עבורם ויקדמו זכייתם וכן הטבות רגולטוריות.

בתוך כך, הבוקר עוכב לחקירה על ידי להב 433 קצין המשרת בשירות בתי הסוהר בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות. על פי החשד, עובד הציבור, פעל לכאורה במסגרת תפקידו וקיבל טובות הנאה שוות כסף, על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע משירות בתי הסוהר והצביע על חשד לכאורה לביצוע העבירות האמורות.

יחידת להב 433
יחידת להב 433 | צילום: חדשות 13

לפני כחודשיים עצרה עשרה בני אדם ועיכבה תשעה נוספים לחקירה, במסגרת פרשת שחיתות בשלטון המקומי. בין המעוכבים לחקירה שני ראשי רשויות מקומיות, עוזר של שר וקבלן מוכר. המעצרים התבצעו במסגרת פשיטה של חוקרי יחידת להב 433 על מספר לשכות ראשי ערים ומשרד עורכי דין באזור השרון.

במסגרת החקירה, נחשד בין היתר כי אישי ציבור קיבלו שוחד מקבלנים ויזמים בתמורה לעבודות תשתית באזור חיפה והקריות. בין העצורים גם בכיר בחברת "יפה נוף".

מהמשטרה נמסר כי העצורים והמעוכבים חשודים במעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, עבירות על פי פקודת מס הכנסה ועבירות נוספות. "במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים, ביחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון", מסרה המשטרה.

"מממצאי החקירה עולה כי בעלי אינטרסים פעלו כדי לקדם את ענייניהם העסקיים, תוך ביצוע עבירות וכדי להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות ממשלתיות לקדם את ענייניהם", הוסיפה המשטרה. "כמו כן עלה החשד כי בעלי תפקידים בכירים ברשויות מקומיות ואף במשרדי ממשלה מעורבים לכאורה אף הם בקידום ענייניהם של בעלי האינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים".