סערת הסרטון הגזעני: המשפחה הבדואית הגישה תלונה נגד "רוי בוי"

בעקבות הסרטון שצילם כוכב הילדים, משפחת אל-ג'האלין התלוננה במשטרת מעלה אדומים, בגין גילוי גזענות, השפלה, צילום ופרסום קטינים ללא אישור ובניגוד לחוק

זמן צפייה: 02:28

משפחתם של שני הילדים הבדואים, איימן ומוחמד אל-ג'האלין, שהופיעו בסרטון הגזעני שצילם כוכב הילדים רוי בוי, הגישה היום תלונה במשטרת מעלה אדומים בעקבות פרסום הסרטון. התלונה הוגשה בגין גילוי גזענות, השפלה, צילום ופרסום קטינים ללא אישור ובניגוד לחוק.

אחרי ההתנצלויות המרובות בעברית ובערבית, סערת הסרטון הגזעני של כוכב הילדים רוי בוי הגיעה אתמול לדיון בכנסת. במקביל, גם חבריו של הכוכב גויסו כדי לסנגר עליו ברשתות החברתיות. אבל בתוך ההמולה התקשורתית והוויכוח על העוצמה של הביקורת, נשכחו מי שהושפלו בסרטון שצולם לפני חמש שנים. הערב הובאה לראשונה בחדשות 13 גרסתם של הילדים לאירוע.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

עמית אלמוג הנאשם ברצח חברתו מאיה ווישניאק כשיר לעמוד לדין

ליצמן בוועדת הכספים: "מתכנן רפורמה במינהל מקרקעי ישראל"

"מצורעת": ניסיונות הקבלה של גננת ערבייה – לגן יהודי • תיעוד

רוי בוי מתנצל
רוי בוי מתנצל

איימן ומוחמד היו אז בני שבע ושנתיים, בניו של לאפי אל-ג'האלין, ראש משפחה בדואית המתגוררת בשטחי הרשות הפלסטינית באזור ירושלים. איימן, היום בן 12, סיפר על המבוכה הגדולה שחש כאשר צפה לבסוף בסרטון. "אומרים עלי שאני מקבץ נדבות", סיפר הילד.

אב המשפחה הגיב בצורה חריפה אפילו יותר. לדבריו, "לא רק שהוא השפיל אותי, גם כל מי שצפה בסרטון השפיל אותי, כולם אמרו 'איך הוא זורק את ילדיו לרחוב? איך אימא שלהם מזניחה אותם?' אני לא זורק את ילדיי לרחוב. אני בן אדם ויש לי כבוד".

איימן ומוחמד, מהסרטון הגזעני
איימן ומוחמד, מהסרטון הגזעני | צילום: חדשות 13

האב טוען שילדיו כלל אינם עניים או נזקקים וכי משפחתו של רוי בוי היא שהציעה מיוזמתה לחלק להם ממתקים. כעת, הוא מתכוון לתבוע את כוכב הילדים. "אדם כמוהו צריך לעמוד לדין בבית משפט", הסביר האב. הוא השפיל אותי, את הילדים שלי ואת הילדות. אני לא אקבל את פניו גם אם הוא יתנצל, אני אגרש אותו. רק בתי משפט יש בינינו".