הותר לפרסום פסק הדין נגד בר רפאלי: "מרכז חייה לא היה בארה"ב"

בית המשפט דחה את הטענה כי בית הקבע שבו התגוררה הדוגמנית היה של בן זוגה באותן שנים, השחקן ליאונרדו דיקפריו. המס שתשלם יעמוד על כשמונה מיליון שקלים

בר רפאלי
בר רפאלי | צילום: יחצ

הפרקליטות התירה לפרסום היום (ראשון) את פסק הדין המלא שדחה את ערעור המס של הדוגמנית בר רפאלי. בית המשפט המחוזי מרכז קבע כי בראשית תקופת הזמן שבין השנים 2006 ל-2012 שימש בית הוריה כבית קבע, לאחר מכן עברה לדירה השכורה במגדלי yoo, ואז שכרה דירה אחרת במגדלי W. כמו כן, דחה בית המשפט את הטענה כי ביתו של ליאונדרו דיקפריו בארצות הברית שימש לה בית, וקבע שתשלם כשמונה מיליון שקלים מס.

עוד נחשף כי בית המשפט קבע כי רפאלי עבדה במדינות שונות ברחבי העולם, והחברה שאליה הוזרמו הכספים הייתה רשומה בקפריסין, אך השליטה והניהול בה נעשו מישראל. ההחזקה במניות חברה זו נעשתה לצרכי מס. כמו כן, צוין כי רפאלי החזיקה במספר כלי רכב ורשמה דירה שרכשה בפרויקט "בלו" בתל אביב על שם אמה, אך התגוררה שם בעצמה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

הערעור נדחה: בר רפאלי תשלם מיליוני שקלים מס על הכנסות מחו"ל

המיזם החדש בישראל והקשר עם טראמפ: קים קרדשיאן בריאיון מיוחד

"אהבה למוגזם ולמלאכותי": 3 ימים לאירוע האופנה הגדול של השנה

בר רפאלי
בר רפאלי | צילום: חשבון האינסטגרם של בר רפאלי

כזכור, בחודש שעבר נדחה הערעור, ונקבע כי רפאלי תשלם מס על הכנסותיה מאותן שנים, וכן קבע בית המשפט שעליה לשלם הוצאות משפט בסך 120 אלף שקלים. זאת, בשל הקביעה כי היא הייתה תושבת ישראל בשנים שנבחנו. במקביל, טענה הדוגמנית בפני רשויות המס האמריקניות כי איננה תושבת ארצות הברית וכי היא מתגוררת בישראל.

בר וציפי רפאלי
בר וציפי רפאלי | צילום: Getty Images

בחודש ינואר פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לרפאלי ולהוריה, ציפי ורפי רפאלי, כי נשקלת העמדתם לדין כפוף לשימוע בגין עבירות מס. זאת, שלוש שנים לאחר שנפתחה נגדה חקירה פלילית. כמו כן, על פי הפרקליטות, הדוגמנית הסתירה הכנסות של 29 מיליון שקלים. על פי החשדות, בין השנים 2007-2006 הגישה רפאלי דוחות לפקיד השומה ודיווחה בהם שאינה תושבת ישראל, ולא כללה בהם הכנסות שהפיקה מעבודותיה בחו"ל. בשנת 2009 נחתם הסכם פשרה ולפיו ישולם מס בגין כל הכנסותיה של רפאלי בארץ ובעולם בשנים 2007-2005. במקרה זה, רפאלי ואמה הסתירו כ-6 מיליון שקלים.

עוד נטען כי הדוגמנית הקימה חברות בחו"ל ופתחה חשבונות ברחבי העולם שהכנסותיה הוזרמו אליהם. בדוחות המס ובהצהרות ההון שהגישה משפחתה, הצהירו כי אין לרפאלי הכנסה בישראל וכי היא גרה בחו"ל. בדיונים שנערכו בין השנים 2012-2009, מסרו החשודים לפקיד השומה מידע כוזב והסתירו ממנו מידע במטרה להסתיר את זיקותיה של רפאלי לישראל. במקביל, טענה הדוגמנית בפני רשויות המס האמריקניות כי איננה תושבת ארצות הברית וכי היא מתגוררת בישראל.