מסתמן: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד בר רפאלי בגין עבירות מס

חודשיים לאחר תום השימוע בעניינן, הדוגמנית המצליחה, ואימה ציפי ששימשה כסוכנת שלה, צפויות להיות מואשמות בגין העלמת הכנסות בסך 30 מיליון שקלים. אם תורשע, רפאלי עשויה להישלח למאסר

זמן צפייה: 02:31
חודשיים לאחר השימוע הכי מסוקר במדינה, נודע לחדשות 13 כי פרקליטות מיסוי וכלכלה צפויה להגיש כתב אישום נגד הדוגמנית בר רפאלי ואימה ציפי בגין עבירות חמורות של העלמת הכנסות בסך עשרות מיליוני שקלים. אם אכן תורשע, הדוגמנית הישראלית המצליחה בעולם צפויה להישלח לכלא אם לא תחתום על הסדר טיעון מקל. רפאלי חשודה שבשנים 2006 ו-2007 הגישה דוחות כוזבים בהם טענה כי אינה תושבת ישראל ולא כללה שכר שקיבלה בחו"ל, וכך היא ואימה ציפי, ששימשה כסוכנת שלה, העלימו מהמדינה 6 מיליון שקלים.
 בר רפאלי בבית המשפט
בר רפאלי בבית המשפט | צילום: חדשות עשר
לאחר מכן, על פי כתב החשדות, הקימה רפאלי חברות בחו"ל ופתחה חשבונות ברחבי העולם שאליהם הזרימה את הכנסותיה ואז טענה לפני רשויות המס האמריקניות כי היא אינה תושבת ארה"ב אלא מתגוררת בישראל. בפרקליטות סבורים שרפאלי ואימה עשו עסקאות חליפין בלי לדווח כנדרש, ובאופן זה רכשה הדוגמנית דירה במגדלי יוקרה והשתמשה ברכבי יוקרה תמורת פרסום. מכאן, סך כל ההכנסות שהוסתרו מוערכות ב-30 מיליון שקלים. במהלך חקירתה בפברואר 2017 הפסיקה רפאלי לענות לחוקרים. אז אמרה: "עד עכשיו שיתפתי פעולה אבל בעצת עורכי דיני, מאחר ולאחר חקירתי האחרונה ההדלפות לא פסקו, אינני רואה סיבה לדבר כאן". אימה ציפי אף היא האשימה את החוקרים: "אתם בכוח מנסים לייצר מצגות שווא ופרובוקציות נגד בר רפאלי ולעשות עליה קמפיין שלם והרסני. נראה שטיפסתם על עץ גבוה מדי ואתם לא יודעים ולא יכולים לרדת ממנו".