העבריינים בצפון החלו לפגוע בסניפי בנקים כדי לגבות דמי חסות

מיום חמישי נורו יריות לעבר 12 בנקים בגליל המערבי, כשאמש אחד החשודים בירי נורה למוות ע"י השוטרים. הסיבה לריבוי המקרים: החלטת מנהלי הסניפים לעצור הלוואות שעושות את דרכן אל ארגוני פשע

זמן צפייה: 01:58

סוף השבוע האחרון היווה עליית מדרגה בחוצפה ובתעוזה של ארגוני הפשע בחברה הערבית בצפון הארץ. מאז יום חמישי מתבצע ירי אל סניפי בנקים ביישובים הערביים, כשעד כה נורו יריות לעבר 12 בנקים ברחבי הגליל המערבי.

אתמול בערב זיהו שוטרים ירי לעבר בנק בכפר מע'אר, הם פתחו במרדף, נקלעו לקרב יריות - וירו למוות באחד החשודים. ממקרי הירי האחרונים עולה תמונה שלא תיאמן כמעט על מנגנון גביית דמי החסות.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

"פוטנציאל לא נורמלי": מה מחכה לישראלים בחיי הלילה של דובאי?

חגיגת השכר בליכוד: יועמ"ש המפלגה קיבל 14 מיליון שקל ב-5 שנים

באיראן טוענים: אלה המעורבים בחיסול ראש תוכנית הגרעין

העבריינים בצפון החלו לפגוע בסניפי בנקים
העבריינים בצפון החלו לפגוע בסניפי בנקים | צילום: צילום מסך

בעלי עסקים מקומיים שנסחטים על ידי ארגוני פשע החלו לקחת הלוואות בנקאיות כדי לשלם את הכופר. בשלב מסוים החליטו מנהלי הסניפים לעצור את ההלוואות שעושות את דרכן אל כיס העבריינים. אז החלו הארגונים לסחוט את מנהלי הסניפים והירי נועד לגרום להם לחדש את האשראי.

ג'עפר פרח, מנכ"ל מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, התייחס לאירועים האחרונים: "מתחילת גל הקורונה אנחנו מזהירים מיחס הבנקים לתוך החברה הערבית, דחיית צ'קים, דוחפים את האנשים בכוח לשוק השחור". פרח הוסיף: "בסוף שבוע אחד 10 בנקים חטפו יריות, אני מניח שזה פשע מאורגן, אבל זאת הזדמנות גם להשמיע את זעקת האנשים".

עו"ד שאדי דבאח, המייצג את אחד החשודים בירי, אמר לחדשות 13: "לאור המצב הכלכלי במדינה אין תוכנית כלכלית ראויה שנותנת מענה לאנשים. יכול להיות שאנשים פעלו באופן פרטני ומחו על התנהלות הבנקים אשר הקשיחו את התנאים בתקופה הזאת".