עוכב מינוי הרופא שהפיץ חומרי פדופיליה לתפקיד במשרד הבריאות

בית הדין לעבודה השהה עד להודעה חדשה את מינויו של ד"ר אברהם ברקאי, שבמשך 15 שנים אסף, פרסם והפיץ 190 אלף סרטוני פורנוגרפיית ילדים, לרופא הפיקוח על שירותי בריאות התלמיד בצפון

זמן צפייה: 04:33

בית הדין לעבודה עיכב היום (ראשון) עד להודעה חדשה את מינויו של ד"ר אברהם ברקאי, רופא ילדים מחיפה שבמשך 15 שנים אסף, פרסם והפיץ 190 אלף סרטונים פדופיליים. לפני שמונה שנים הוא הורשע, נידון לשנה וחצי בכלא - עונש שהומר בעבודות שירות בשל נסיבות אישיות.

בשבוע שעבר, לאחר שנודע כי בימים אלה הוא מטפל בילדים בקליניקה שלו, כתבת חדשות 13 קבעה תור ונכנסה לקליניקה שלו עם מצלמה נסתרת. כשהכתבת אמרה לו כי הפרסומים לגביו ברשת מעט מלחיצים, הוא ענה לה: "לא, זה שום דבר. זה שטויות, זה משהו שהיה לפני עשר שנים. אין כלום. יש לי אישורים ואני יודע את הכול. הייתה בהתחלה מחשבה על עונש - בסוף היה קנס. ביזיון".

ולמרות שאסף באובססיביות חומרים פורנוגרפיים, במשרד הבריאות החליטו שרישיון הרפואה שלו לא יישלל. ועדת המשמעת קבעה פה אחד כי הוא אינו מסוכן לציבור לקוחותיו ולפיכך אין מניעה שלא להתיר לו לשוב לעבודתו. הוועדה קבעה כי בתום חמש שנים יוכל לטפל בילדים בלי כל השגחה - וכך הוא עושה כבר שלוש שנים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

אמו של דקל וקנין על סערת הקדשת השיר לעבריין: "לא ידע מי זה"

מניין המתים מקורונה עלה ל-248; רק ארבעה חולים אובחנו מאמש

ימינה הודיעה: "הולכים לאופוזיציה – ניערך ליום שאחרי נתניהו"

אברהם ברקאי
אברהם ברקאי | צילום: חדשות 13

ד"ר בועז לב, כיום ראש הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות, שימש אז משנה למנכ"ל והגיש קובלנה נגד ההחלטה וכינה את ד"ר ברקאי "פדופיל הרואה בילדים אובייקט מיני, ובהיותו רופא ילדים פוגע באמון הציבור במקצוע הרפואה". אלירן מלכי, יו"ר מצו"ף - מאגר ציבורי וניטור פדופילים, הסביר כי "פדופיליה זו מחלה נפשית. יש לו בעיה בעוררות המינית. זה מה שמדליק אותו, זה מה שהוא רוצה לעשות. נכון שאנחנו רוצים בשיקום לתת לו לשלוט על היצרים המיניים שלו, להחזיר אותו למוטב, אבל זה לא קורה"

ולמרות הכול, במשרד הבריאות מינו את ד"ר ברקאי לתפקיד בכיר ורגיש שקשור בילדים - רופא הפיקוח על שירותי בריאות התלמיד בצפון. בנציבות שירות המדינה נדהמו מהמינוי, התנגדו בתוקף וטענו שהוא מקור סכנה מוחשי ומיידי לילדים. "הוא קיבל הכשר מלא ומוחלט לעסוק ברפואת ילדים", אמר עורך הדין ערן קייזמן, פרקליטו של ברקאי. "התפקיד שבו מדובר הוא תפקיד שאיננו כרוך כלל וכלל במגע עם קטינים והמניעה והרצון למנוע ממנו מלחזור לעבודה מקורה בחוסר הבנה בסיסי לגבי זכויות יסוד של אזרח בישראל".