גרסת השוטר החשוד בתקיפת כסיף: "לא ידעתי שהוא חבר כנסת"

בחקירתו במח"ש טען השוטר כי נבחר הציבור מטעם הרשימה המשותפת בעט בו, ולכן החליט לעצור אותו. לדבריו, "כשהבנו שהוא חבר כנסת - שיחררנו אותו" • פרסום ראשון

זמן צפייה: 01:21

השוטר החשוד בתקיפת חבר הכנסת עופר כסיף (הרשימה המשותפת) אתמול טען בחקירתו כי לא ידע שמדובר בנבחר ציבור - כך פורסם הערב (שבת) לראשונה בחדשות 13. בחקירתו במח"ש אמר השוטר כי "הוא הביא לי בעיטה ברגל ונכנסתי לנוהל מעצר. כשהבנו שהוא חבר כנסת שחררנו אותו".

אתמול, כאמור, הותקף כסיף על ידי שוטרים במהלך הפגנה שבועית שהתקיימה בשיח' ג'ראח שבמזרח ירושלים. "לא היה לי שום שיח עם השוטרים, ופתאום משום מקום אחד השוטרים הנחית לי אגרוף לעין ושבר לי את המשקפיים", אמר כסיף בריאיון לחדשות 13 לאחר המקרה.

מנגד, במשטרה טוענים כי משתתפי המחאה החלו להפר את הסדר במקום ולא נשמעו להנחיית כוחות הביטחון שהורו על פיזורה. בהמשך, על פי המשטרה, כסיף תקף את אחד השוטרים, תוך שהוא בעט וחבט בו באגרופו. "השוטרים נאלצו להשתמש בכוח סביר על מנת לעצור את התוקף, מאחר ולא הזדהה במהלך האירוע וכשהתברר כי מדובר בחבר כנסת שוחרר במקום. מספר שוטרים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי", נכתב בהודעה מטעם המשטרה. בהמשך לכך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הורה על תחקור האירוע.