החשוד שגרם לתאונה הקטלנית באשקלון בחקירתו: "לא זוכר דבר"

בעדותו במשטרה טען הצעיר בן ה-24 כי שתה כמות גדולה של אלכוהול לאחר שיצא מהאירוע שבו בילה, והכחיש כי נהג במכונית בתאונה שהביאה למותן של האחיות ירין ותהל מעול

זמן צפייה: 02:31

ברק שמואל, הצעיר בן ה-24 החשוד שגרם לתאונת הדרכים הקשה באשקלון, שבה נהרגו שתי האחיות ירין ותהל מעול, טען היום (ראשון) בחקירתו כי אינו זוכר דבר מרגע שעלה לרכב מכיוון ששתה אלכוהול, וכי לא הוא נהג במכונית. המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה.

במשטרה מתקשים להעריך מי נהג ברכב בעת התאונה. בתחילת החקירה חשדו במשטרה בסבירות גבוהה כי מי שנהג ברכב היה שמואל, בן זוגה של ירין שנפצע בינוני בתאונה, אך לעת עתה אין אינדיקציה חד משמעית לכך. בסביבתו טוענים כי הוא לא היה הנהג, אמירה שמחזקת את סימני השאלה הרבים סביב המקרה.

החוקרים עדיין מנסים לאתר מצלמות אבטחה לאורך המסלול, במטרה שהתיעוד שייאסף יסייע להבין מי היה הנהג. בתוך כך, אדל מעול בת ה-14, האחות השלישית שנכחה ברכב בזמן התאונה, עדיין מאושפזת בבית החולים סורוקה במצב קשה מאוד, כשהיא מורדמת ומונשמת.

תאונה, תאונת דרכים, אשקלון
ירין ותהל ז''ל האחיות שנהרגו בתאונת דרכים באשקלון | צילום: באדיבות המשפחה

כאמור, בתאונה שאירעה ברחוב התחייה שבאשקלון נהרגו האחיות תהל מעול בת ה-17 וירין מעול בת ה-19. אלפים ליוו את שתי האחיות בדרכן האחרונה בבית העלמין באשקלון, בעוד שבבית החולים סורוקה ממשיכים להיאבק על חיי האחות ששרדה את התאונה. שמואל בן ה-22 נפצע בינוני ופונה לבית החולים ברזילי.

על פי הממצאים בזירה, הנהג נסע במהירות הגבוהה מהמותר בחוק, איבד שליטה על הרכב והתנגש בעץ. מהעדויות שנלקחו עד כה עולה כי בת הזוג, שהרכב היה אצלה, נסעה יחד עם אחיותיה הצעירות לאסוף אותו. הצעיר עלה על הרכב, נהג בדרך חזרה - ואז אירעה ההתנגשות.

ירין מעול שנהרגה בתאונה
ירין מעול שנהרגה בתאונה | צילום: באדיבות המשפחה

חובש רפואת חירום במד"א שנכח בזירה, בן טטרו, סיפר: "מדובר בתאונת דרכים מזעזעת. המנוע היה מפורק לאורך הנתיב במרחק רב מהרכב שעמד במרכז הכביש עם פגיעות קשות בחלקו הקדמי. ראינו צעירה כבת 20 עם פגיעה רב מערכתית קשה ביותר סמוך לאי התנועה. היא הייתה ללא סימני חיים, ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה". עוד הוסיף טטרו: "בסמוך לרכב שכבו על הכביש שלושה פצועים. אישה בשנות ה-20 לחייה ללא דופק וללא נשימה שפונתה לבית החולים במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה, גבר בשנות ה-20 לחייו ונערה כבת 14 שסבלו מפגיעות רב מערכתיות ופונו גם כן בניידות לטיפול נמרץ לבי"ח כשמצבם קשה".