הוארך ב-11 יום מעצרו של החשוד ברצח הבכיר במשמר בית המשפט

בית משפט השלום בירושלים קבע כי בן ה-30, החשוד כי דקר למוות את עמוס סער בן ה-55, יישאר במעצר. מעצרו של החשוד השני, גבר כבן 50, הוארך בחמישה ימים

זמן צפייה: 02:03

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) ב-11 ימים את מעצרו של החשוד ברצח שכנו עמוס סער בן ה-55, בכיר במשמר בית המשפט, שנדקר אתמול למוות בשכונת הר חומה בעיר. את מעצרו של החשוד השני, גבר כבן 50, האריכו בחמישה ימים.

עו"ד אריאל הרמן, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח: "החשוד מעורער בנפשו. הדבר עולה מרקע פסיכיאטרי, מעדויות של רעיית המנוח ובנה ומרקע הסכסוך בינו ובין המנוח. לפיכך ביקשתי בדיקה פסיכיאטרית, שהיא פעולת חקירה חיונית. גם ביקשתי שיתאפשר לסנגוריה לשלוח פסיכיאטר מטעמה לבדוק אותו. הבדיקות לא פוגעות בחקירה. הן מסייעות לה. בית המשפט נעתר לבקשה לבדוק את החשוד מטעם הפסיכיאטר המחוזי ודחה את הבקשה לבדיקה מטעמנו. על כך יש מקום להגיש ערר".

עו"ד מוסטפא יחיא, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את בן ה-50 החשוד בסיוע: "מדובר באדם שסובל מבעיות בריאות וללא עבר פלילי. כבר בשלב ראשוני זה של החקירה נראה כי אין לו כל קשר לסכסוך וככל שיש לו קשר לפרשה חלקו הוא שולי ביותר. לפיכך, סברנו כי יש לשחררו. לצערנו בית המשפט לא קיבל את טענותינו ואנו שוקלים הגשת ערר על המשך המעצר".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

ההתעללות בקשישים בשוק מחנה יהודה: נעצר חשוד רביעי

"ניצל את אמונם": הפסיכולוג מהצפון הואשם בעבירות מין במטופליו

בהלה בכנסיית הקבר: צעיר יהודי נכנס למקום עם סכין – ונעצר

עמוס סער, קב''ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט, שנדקר למוות בירושלים
עמוס סער, קב''ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט, שנדקר למוות בירושלים | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר היום, אורלי סער, אלמנתו של עמוס, סיפרה לחדשות 3 כי "עמוס היה אדם של שלום - הוא דן כל אדם לכף זכות, ופשוט נפל קורבן לשכן שהטריד אותנו". על השכן, שנעצר בחשד לרציחתו של סער, אמרה: "הוא הרס לנו את המשפחה".

"השכן היה דופק חזק בדלת ואיים על החיים של כולנו, שישרוף לנו את הבית", שחזרה רעייתו של סער. "לפני שלושה ימים הוא איים על החיים של עמוס, אמר לו שירצח אותו ושיגרום לו שהוא ימות. עמוס אמר לו 'אני מבקש ממך ללכת'. לי עמוס אמר: 'אורלי, הוא חולה נפש, היה לו רחמים עליו'".

רעייתו של סער ביקשה להדגיש: "זה לא סכסוך שכנים. זה התחיל לפני שנה, כשהייתה לנו כלבה וזה הפריע לו. הוא היה אומר לנו דברים על הכלבה שהוא לא יכול לשמוע את הנביחות. לפני שנה הגשתי תלונה במשטרה - הוא ממש הגזים. הוא פרסם תמונות שלנו והעלה לפייסבוק. זימנו אותי לחקירה והחוקרים באו אליו הביתה, חקרו אותו וסגרו את התיק. הוא הסתובב ברחובות".

Jqbypx
כוחות הצלה ובטחון בזירה בה אדם נפצע עם סימני חבלה על גופו בירושלים | צילום: חדשות 13

אתמול, כאמור, סער בן ה-55 נדקר למוות בשכונת הר חומה. במהלך סריקות נרחבות באזור, המשטרה איתרה ועצרה חשוד בשנות ה-30 לחייו והוא הועבר לחקירה. זמן קצר לאחר מכן, גבר בשנות ה-50 לחייו נעצר בחשד למעורבות באירוע, כאשר יש לו קשר לחשוד הראשון. על פי החשד, הרקע למעשה הוא ככל הנראה סכסוך בין שכנים.

סער אותר בשעות הצהריים כשהוא מחוסר הכרה בחדר מדרגות בבניין. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לו טיפול ופינה אותו לבית החולים שערי צדק בעיר, תוך כדי פעולות החייאה, שם נקבע מותו. חובש רפואת חירום של מד"א, נעם לוי, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 50 שוכב מחוסר הכרה בחדר המדרגות בבניין כשהוא סובל מפציעה חודרת בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימום ולבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות ופינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים".