החשודה בחילול קברו של עמית בן יגאל שוחררה – ונשלחה להסתכלות

בית משפט השלום בראשון לציון קבע כי תשוחרר ממעצר האישה שתועדה משחיתה את קברו של לוחם גולני שנפל בפעילות מבצעית בשומרון בשבוע שעבר - אך שלח אותה להסתכלות פסיכיאטרית

זמן צפייה: 02:14

בית משפט השלום בראשון לציון שחרר היום (שלישי) את האישה החשודה בחילול קברו של עמית בן יגאל, לוחם גולני שנפל בשבוע שעבר בפעילות מבצעית בשומרון, ושלח אותה להסתכלות פסיכיאטרית.

אתמול, כזכור, נעצרה האישה, תושבת ראשון לציון בת 41, בחשד לביצוע המעשה. האישה מוכרת לרשויות בשל מעשים דומים שביצעה בעבר. גורם במשטרה אף סיפר כי היא הסתתרה במשך כמה ימים.

לעוד כתבות בנושא:

אמו של החלל ביקרה את הוריו של עמית בן יגאל: "אנחנו משפחה"

הלב שלי נקרע לשניים: ישי ריבו שר בשבעה של הלוחם שנפל • צפו

חולל קברו של לוחם גולני שנפל: "הארון נפתח והונח עליו פתק"

עמית בן יגאל שנהרג מפגיעת אבן
עמית בן יגאל שנהרג מפגיעת אבן | צילום: דובר צה''ל

כאמור, בשבוע שעבר התגלו סימני חפירה על חלקת הקבר בבית העלמין בבאר יעקב שבו קבור הלוחם. פקחית מטעם עיריית באר יעקב ציינה כי ארון הקבורה של בן יגאל נמצא כשהוא פתוח בחלקו העליון, והיה מונח עליו פתק שלשונו: "יש לילד שלך 72 שעות לקום לתחיה". המשפחה עודכנה באופן מיידי ואביו הגיע לבית העלמין מלווה בגורמי הצבא.

ראש מועצת באר יעקב, ניסים גוזלן, מסר: "למרבה המזל לא התגלה שום חילול של כבוד הנפטר. הוחלט לפעול מידית ולמלא את חלקת הקבר בבטון שימנע הישנות של מקרה כזה. בנוסף הוריתי על הצבת מאבטחים בחלקה הצבאית. גורמי הצבא גם הם החליטו להציב חיילי גולני שישמרו על חלקת הקבר וגם משטרת ישראל הציבה מצידה אבטחה במתחם בית העלמין".

עמית בן יגאל
החייל עמית בן יגאל שנהרג בפעילות מבצעית

ממשרד הביטחון נמסר: "אנשי היחידה להנצחת החייל במשרד הביטחון, שוהים בחלקת הקבר של סמ"ר עמית בן יגאל מאז היוודע האירוע ומטפלים בחלקת הקבר יחד עם הרבנות הצבאית. משרד הביטחון מביע זעזוע ושאט נפש מהמעשה. אגף משפחות, הנצחה ומורשת מלווה את משפחת בן יגאל ויעניק לה את כל התמיכה והסיוע הנדרשים. נציגי הרבנות הצבאית הגיעו למקום ווידאו כי כבוד המת לא חולל. לאור האירוע, הוחלט כי תתבצע אטימה של הקבר, ועד לסיום התהליך תועמד שמירה של חיילי חטיבת גולני באזור בית העלמין".

יומיים לפני כן נהרג בן יגאל, לוחם צה"ל מסיירת גולני, מהשלכת אבן על ראשו במהלך פעילות מבצעית למעצר חשודים בכפר יעבד שבצפון השומרון. זה ההרוג הראשון של צה"ל השנה מפעילות מבצעית. דובר צה"ל הדי זילברמן: "אירוע קשה". בן יגאל הועלה לדרגת רב-סמל לאחר מותו.