שמונה חודשי מאסר לאישה שסטרה לתובע במשפטה של עהד תמימי

בית משפט השלום בירושלים גזר את עונשה של יפעת דורון, שתקפה את פרקליט איו"ש תוך שהיא צועקת לעברו: "מי אתם שתשפטו אותה?". השופט: "לא יכול להיות קשר בין אלימות למחאה פוליטית לגיטימית"

עהד תמימי בבית המשפט
עהד תמימי (ארכיון) | צילום: רויטרס

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (רביעי) שמונה חודשי מאסר בפועל ופיצוי של 3,000 שקלים על יפעת דורון, שהורשעה בתקיפת פרקליט איו"ש סא"ל עסאם חאמד, התובע במשפטה של הנערה הפלסטינית עהד תמימי.

כזכור, במארס 2018, בעת דיון בבית המשפט הצבאי בעניין בני משפחת תמימי, דורון סטרה לתובע, תוך שהיא צועקת לעברו "מי אתם שתשפטו אותה?". בהמשך, היא הורשעה בתקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

עלה ל-262 מניין המתים מקורונה; 13 חולים אובחנו ביממה האחרונה

פומפאו לרה"מ: מקווה שנוכל להשיג התקדמות בנוגע לתוכנית טראמפ

חברתו של הלוחם שנפל: "במקום לישון לצידך – שמתי עליך חול"

עהד תמימי בבית המשפט
עהד תמימי בבית המשפט | צילום: רויטרס

"אין ולא יכול להיות קשר בין אלימות למחאה פוליטית לגיטימית", כתב השופט בגזר הדין. "מעשה אלימות מעין זה הוא שורש פורה ראש ולענה אשר יש בו כדי לקעקע את היסודות הנורמטיביים שעליהם מבוססת החברה".

"יסודות אלה הם שמאפשרים לכל בני החברה לחיות יחדיו חרף מחלוקות פוליטיות עזות שמפלגות אותם", הוסיף השופט. "מכאן שיש להתייחס במשנה חומרה למעשים של ניהיליזם פוליטי מעין אלה אשר נועדו לשלול את ערכי המדינה ומוסדותיה, לבוז להם, ולהרוס את הסדרים החברתיים הקיימים. הדברים אמורים אף אם המעשה כוון כלפי המשטר הנוהג בשטחי יהודה ושומרון".

כזכור, במארס 2018 נידונה תמימי לשמונה חודשי מאסר לאחר שתועדה סוטרת לקצין צה"ל ובועטת בו בכפר נבי סאלח שבשומרון, והורשעה בתקיפתו ובהסתה. היא שוחררה ביולי באותה שנה.