"להתכונן להלוויות": תושב אשקלון מואשם שאיים על רה"מ ומשפחתו

כתב אישום הוגש נגד צבי סבג בגין איומים על ראש הממשלה, רעייתו ובנם יאיר. בין היתר בן ה-57 פרסם פוסט שבו כתב: "החלאה עף על עצמו. אם תרגיש לא טוב, אלו סימנים פיזיים המבשרים על מותך"

זמן צפייה: 00:28

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית משפט השלום באשקלון נגד צבי סבג, בן 57 תושב העיר, בגין איומים על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנם יאיר. סבג מואשם כי יצר משתמש בפייסבוק בשם "צביקה סבג" כשתמונת הפרופיל בחשבון היא ציור של ראש הממשלה עם חבל תלייה לצווארו.

כמו כן, תחת הקטגוריה "אודות" בעמוד הפרופיל בחשבון הנאשם כתב: "שונא שנאת מוות את בנימין שרה ויאיר נתניהו ואת כל מי שמשתף איתם פעולה". לאחר מכן פרסם פוסט שבו פנה למשטרה וכתב כי "משטרת ישראל. תתכוננו לכוון את התנועה להלוויות של בנימין שרה ויאיר נתניהו. תודה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

אישה אותרה ללא רוח חיים בבית בראשון לציון – נבדק חשד לפלילים

ראש המוסד ביקר בירדן והעביר למלך מסר מנתניהו בעניין הסיפוח

"דינו מאסר עולם": אישום נגד הפלסטיני שהרג את עמית בן יגאל

שרה, בנימין ויאיר נתניהו
שרה, בנימין ויאיר נתניהו | צילום: רויטרס

במקרה אחר פנה בן ה-57 ליאיר נתניהו, וכתב: "וואלה החלאה עף על עצמו. הוא לא יודע מה מחכה לו. יאיר נתניהו, אם תרגיש לא טוב בהמשך אל תפנה לבית חולים - אלו סימנים פיזיים שמבשרים את מותך והסתלקותך מהעולם הזה. אחלה רופא לא יוכל לעצור את התהליך הזה. כולי תקווה שהבנת עם מי החלטת לפתוח חשבון. על חטא ההיבריס משלמים ביוקר. לכל דבר יש התחלה, "וסוף", סוף סופני והחלטי מאוד, במקרה שלך".

"מה תעשה עכשיו? תרוץ למשטרת ישראל לדווח להם על איום ממשי על חייך ותבקש מהם שיגנו עליך?", המשיך סבג. "תעצור. כבר דיווחתי להם וחוץ מזה מיליון שומרי ראש לא יכולים למנוע את סופך המר. נגזר ונחתם".

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

לפני כשלושה שבועות נעצר תושב הצפון בן 21 בחשד שפרסם פוסט המאיים לפגיעה בראש הממשלה. נפתחה חקירה ביחידת הסייבר בלהב 433. יום לפני כן ציין נתניהו בפוסט בפייסבוק כי "לפני מספר ימים הגשתי תלונה למשטרה על שורה של איומים לרצוח אותי ואת בני משפחתי. היום, לצערי, נאלצתי להגיש תלונה נוספת נגד אדם שפל שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותי ואת משפחתי".